2015. március 7., szombat

A sírból jött vissza a Mainz! - micsoda meccs volt...

Ritkán látott párbaj zárta a Bundesliga szombati játéknapját, ugyanis a Mainz és a Mönchengladbach vezetőedzője egyaránt svájci tréner. Ezen az estén azonban igazán egyikük sem  örülhetett Favre és Schmaidt csapata is egy pontot tehetett zsebre, egy remek mérkőzést követően.

Mainz - Mönchengladbach 2-2 (0-1)
Helyszín: Mainz, Coface Aréna
Vezette: Marco Fritz
Gólszerzők: Geis (73.), Okazaki (77.) ill. Raffael (27., 67.)
Sárga lap: Hofmann (80.) ill. Xhaka (72.), Wendt (80.)
Kiállítás: - ill. -

Mainz: Karius - Brosinski, Bundert, Bell, Park - Geis, Baumgartlinger, Clemens (Hofmann 46.), Malli (Koo Ja-Cheol 88.), De Blasis - Okazaki. Vezetőedző: Schmidt

Mönchengladbach: Sommer - Wendt, Jantschke, Stranzl (Brouwer 71.), Korb - Johnson, Xhaka, Kramer, Traore (Hermann 63.) - Kruse, Raffael (Nordtveit 89.). Vezetőedző: Favre

Igen puhatolózó játékkal kezdődött a találkozó, sokáig, csak kósza kísérletek jegyezhettünk fel. Mezőnyben a vendégek birtokolták többet a labdát, ám a Mainz veszélyesebbnek, kísérletezőbbnek bizonyult. Az első valamire való lehetőséget a 25. percben jegyezhettük fel, ekkor Geis vállalt el egy távoli löketet, mely Sommer számára nem jelentett gondot. A túloldalon két minutummal később aztán Karius nem ügyködött olyan jól mint Sommer. Traore vette remekül észre bemozgó társát, ívelt, Raffael pedig tíz méterről a hálóba bólintott. A vezetést sikerült megtartani a szünetig, Okazaki egalizálhatott volna, ha egy picit pontosabb.

A fordulást követően aztán előbb cseréket láthattunk, majd egy borzasztóan felpörgő meccset. A 68. minutumban egy szélről érkező lapos beadást Kruse lépet át remekül, megtévesztve a hazai védelmet, a labda az érkező Raffael előtt termett, aki nem hibázott, s ezt a lehetőséget is kihasználta. Aki ekkor azt hitte, hogy zsebben a vendégek három pontja, az nagyot tévedett, a középpálya megszűnt létezni, igazi átjáróházzá vált, a Mainz pedig Geis révén ezt ki is használta, így megvolt a szépítő találat. A túloldalon Kruse pontot tehetett volna a meccs végére, ám egy kontra végén a jobb oldali kapufát sikerült telibe trafálnia. Bezzeg a túloldalon lefordulván! Rövidzárlat volt a vendég védelemben, Bell fejelt középre, Okazaki bólintott, a Mainz pedig egyenlített, az eredményjelzőn máris 2-2 szerepelt. A hajrát roppantmód meghúzta a hazai csapat Sommer védésein múlott, hogy döntetlen lett a vége. Három perccel a rendes játékidő vége előtt Okazaki fejesét hatalmas bravúrral hárította a kapuvédő, majd egy kis szerencse is kellett ahhoz, hogy ne lássunk újabb gólt, De Blasis lövését, mely könnyen lehet, hogy gól lett volna csapattársa blokkolta. A Mainz rengeteg kísérlettel zárta a meccset, a sírból jött vissza, s szerzett pontot.

Kikapott a Wolfsburg, a Schalke legyőzte Szalaiékat

Véget ért a Wolfsburg nagy sorozata, az Augsburg megálljt parancsolt Hecking csapatának, ráadásul a rolót is teljesen lehúzta. A Schalke javított, a Dortmund elleni fiaskó után ezúttal hazai pályán nem jelentett gondot a Hoffenheim legyőzése.

Schalke 04 - Hoffenheim 3-1 (2-0)
Helyszín: Gelsenkirchen, Veltins-Aréna
Vezette: Bastian Dankert
Gólszerzők: Fusch (12.), Meyer (41., 53.) ill. Volland (73.)
Sárga lap: Fusch (17.) ill. Strobl (11.)

Schalke 04: Wellenreuther - Hövedes, Ayhan, Nastasic - Neusrädter, Barnetta, Höger (Goretzka 56.), Meyer, Fusch (Uchida 35.) - Choupo-Moting, Huntelaar (Matip 84.). Vezetőedző: Di Matteo

Hoffenheim: Baumann - Kim, Bicakcic, Strobl, Beck - Polanski (Amiria 82.), Schwegler, Zuber (Szalai 62.), Firmino, Volland - Modeste (Abraham 46.). Vezetőedző: Gisdol

Dinamikusan indult a találkozó, s végig ez jellemezte a feleket, mindkét kapu rendre veszélyben forgott, nyílt sisakos támadójátékot láthattunk. Ha a 11. percben 3-2 állt volna az eredményjelzőn senki nem szólhatott volna egy szót sem, olyan volt mindkét csapat védelme, mint az átjáróhát, ám sorrendben Fusch, Modeste, Zuber, Huntelaar és Nastacis sem tudott eredményes lenni, vagy hibáztak, vagy pedig a két hálóőr tette remekül a dolgát. A 12. percben aztán már rezgett a háló, Hööger remekül vette észre Fusch helyezkedését, a kivitelezés pontos volt, ahogyan a befejezés is, így vezetett a Schalke. A 33. percben aztán növelhette volna előnyét a hazai csapat, ám Neusrädter és Meyer sem tudta megrezgetni a hálót. Arról, hogy magabiztos előnnyel mehessen a szünetre a hazai csapat Meyer gondoskodott, kapásból lőtt a kapuba Choupo-Moting remek passza után.

A fordulást követően aztán Volland szépíthetett volna, ám nem talált kaput, ellenben a túloldalon Meyer nem hibázott, ismételten Choupo-Moting tetszelgett az előkészítő szerepkörében, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs. A 62. percben érkezett Szalai, ha pedig lehetőséget kapott, akkor élt is vele, tíz perccel később Volland lábára tett remek labdát, aki szépített. A hazaiak előnye azonban nem kopott a továbbiakban , bár  indkét csapat szerezhetett volna még gólt. Győzelmével a Schalke ha ideiglenesen is de feljött a negyedik helyre, míg a Hoffenheim így visszacsúszott a hatodik pozícióba.

Augsburg - Wolfsburg 1-0 (0-0)
Helyszín: Augsburg, SGL Aréna
Vezette: Manuel Grafe
Gólszerzők: Kohr (64.) ill. -
Sárga lap: Hitz (12.) ill. -

Augsburg: Hitz - Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Baba - Baier, Bobadilla, Korh, Altintop, Werner - Ji (Caiuby 61.). Vezetőedző: Weinzierl

Wolfsburg: Benaglio - Rodriguez, Knoche, Naldo, Vieirinha - Gustavo, Guilavogui, Schürrle (Trasch 59.), De Bruyne, Caligiuri - Dost. Vezetőedző: Hecking

Egyszer minden sorozat megszakad, az Augsburg megrázta magát és lehúzta a rolót ezen a szombati napon. Az első játékrészben viszonylag keveset forogtak veszélyben a kapuk, a legnagyobb lehetőséget Tobias Werner hagyta ki hazai részről az első felvonás hosszabbításában. Sem Dost, sem pedig De Bruyne nem tündökölt úgy, mint az utóbbi hetekben, ennek pedig meg is lett az eredménye.

A fordulást követően elkönyvelhettünk pár cserét, majd Naldo megmozdulása okozott fejfogást edzője Hecking számára, szabálytalansága egyértelmű volt, büntetőhöz jutott a hazai csapat. Tobias Werner állt od a tizenegyeshez, Benaglio pedig hárította a jobb alsóba tartó labdát, ám a vendégek elaludtak, Kohr eszmélt a leghamarabb, s lőtte a kipattanót a kapuba. Erre szokás mondani, hogy jókor jó helyen. A továbbiakban az eredmény nem változott, győzelmével az Augsburg előzött és nemzetközi kupaindulást érő helyen áll.

Megszakadt a Dortmund győzelmi sorozata

Megszakadt a Borussia Dortmund győzelmi sorozata, a Hamburg védelme ezen a délután nem hibázott, illetve ha hibázott is akkor a BVB játékosai nem voltak elég pontosak.

Hamburg - Borussia Dortmund 0-0
Helyszín: Hamburg, Imtech Arena
Vezette: Peter Gagelmann
Gólszerzők: - ill. -
Sárga lap: Behrami (31.), Müller (41.), Diekmeier (67.), Van der Vaart (84.)  ill. Mkhitaryan (63.), Subotic (83.)

Hamburg: Drobny - Diekmeier, Djourou (Marcos 18.), Cleber, Westermann - Müller, Jiracek, Behrami (Kacar 60.), Gouaida (Van der Vaart 82.) - Olic, Stieber. Vezetőedző: Zinnbauer

Dortmund: Weidenfeller - Schmelzer, Hummels, Subotic, Kirch - Gündogan, Bender, Reus, Kagawa (Kampl 46.), Mkhitaryan (Blaszczykowski 76.) - Aubameyang (Immobile 76.). Vezetőedző: Jürgen Klopp

Az első pillanattól fogva Jürgen Klopp csapata tartotta kézben a meccs irányítását, ám a kapu előterében mégis a hazaiak tudtak veszélyesebbek lenni. A vendégek tudománya ezúttal igen csak elhalt az ellenfél védő harmadában. A 18. percben Zinnbauernek kényszerű cserét kellett végrehajtania Djourou sérült meg, így a védelmet átrendezve Marcus érkezett. Gouaida révén kétszer is közel állt a gólszerzéshez a hazai csapat, ám előbb ő maga tévesztett irányt, majd Weidenfeller védett nagyot. igazán ordas BVB lehetőséget nem jegyezhettünk fel az első játékrészben, ha úgy volt, sárga lap árán a hazaiak megállították a kapu felé törő sárga-feketéket.

A második játékrészben csakúgy mint az elsőben sokkalta aktívabbak voltak a vendégek, ezúttal pedig a Hamburg akciói elmaradtak. A 62. percben Reus beadása találta meg Aubameyang fejét, azonban a játékszer nem a háló, hanem a kapufa melletti síkon hagyta el a játékteret. Peter Gagelmann a mérkőzés játékvezetője szórta a lapokat, próbálta megfogni a meccset, mely végül 0-0-ás döntetlennel zárult, miután a csereként beálló, a télen érkező Kevin Kampl meccslabdát hibázott.

MLS: Győzelemmel kezdett a címvédő Los Angeles Galaxy

Magyar idő szerint szombatra virradóra megkezdődött a Major League Soccer történelmi 20. szezonja a címvédő Los Angeles Galaxy és a Chicago Fire találkozójával. A bajnok ott folytatta, ahol abbahagyta. Természetesen a Keane gól sem maradhatott el! Szezonra fel...

Los Angeles Galaxy - Chicago Fire 2-0 (0-0)
G: Villareal (65.), Keane (81.) ill. -

Fantasztikus hangulat és teltház fogadta a csapatokat a StubHub Centerben, ahol kis híján már a 8. minutumban gól esett. Villareal szabadrúgása remekül csavarodott el a sorfal mellett, Johnson hárítani tudott, ám kipattant róla a labda, melyre a hazaiak egyik játékosa Ishizaki csapott le, s bombázott az oldalhálóba. A Chicago igen eredménytelennek bizonyult a hazaiak védő harmadában, elfogyott a tudomány. A 42. percben újfent nagyon közel álltak a hazaiak a gólszerzéshez, egy laposan középre tett labdát Villareal lőhetett meg 12 méterről, ám csúnyán hátradőlt lövés közben, így a labda a nézőtéren kötött ki. Ugyan ebben a minutumban kontrát vezethettek a hazaiak, ismételten jött egy lapos beadás, mely a kapu előtt haladt el, s Zardes csak centikkel maradt le a kapufa előtt elguruló játékszerről.

A fordulást követően az 58. percben aztán a vendégek előtt adódott hatalmas lehetőség, a Chicago támadója védőjével a nyakán lépett ki, ám végül nem sikerült a kapuba találni, pöckölésébe a hazaiak kapusa belekapott. A 65. percben aztán rezgett a háló, megszületett a történelmi 20. szezon első találata, melyet Villareal szerzett, ezzel beírva magát a liga történetébe örökre. Egy beadést két védő sem tudott felszabadítani, hatalmasat hibázta, a labda teljesen üresen találta meg Villarealt, aki nem hibázott, a kapuba lőtt. A 79. percben aztán megduplázhatta volna előnyét a Galaxy, ám csakúgy mint az első félidőben, a labda elgurult a kapu előtt, a kapufánál pedig az érkező ha centikkel is de lemaradt. Két percre rá aztán már nem volt kegyelem, Keane is megkezdte a gólgyártást, egy felívelt labdát Husidic fejelt le, a rutinos ír pedig kapásból a kapuba bombázott.

Los Angeles Galaxy győzelemmel kezdődött tehát a 20. szezon, melyet a FociClub.hu végigkövet majd, így ha szeretnétek tájékozódni az eredményekről, a pontvadászat aktuális állásától keressétek fel weboldalunkat.

Íme a további menetrend:
márc. 7. 21:00  D.C. United - Montreal Impact (Eurosport 2)
márc. 7. 22:00  Philadelphia - Colorado Rapids
márc. 8. 00:00  Vancouver Whitecaps - Toronto FC
márc. 8. 02:30  Houston Dynamo - Columbus Crew
márc. 8. 02:30  FC Dallas - San Jose Earthquakes
márc. 8. 04:30  Portland Timbers - Real Salt Lake
márc. 8. 23:00  Orlando City - New York City (Eurosport)
márc. 9. 01:00  Sporting Kansas City - New York Red Bulls (Eurosport)
márc. 9. 02:30  Seattle Sounders - New England

Tello tartja életben a Porto bajnoki reményeit - videóval

Múlt héten mesterhármast jegyzett a Sporting elleni rangadón, a minap pedig arról számolhattunk be, hogy a Porto és a Barcelona összecsaphat a feje felett a játékos kegyeiért. Idő közben Tello a legjobb dolgot teszi amit tehet. Rúgja a bőrt, remekül és eredményesen játszik. Mondhatni életben tartja a Porto bajnoki álmait.

A Sporting után ezúttal a Braga volt az ellenfél a forduló nyitómérkőzésén, s hiába játszott fölényben, illetve kapura veszélyesebben a vendég csapat, sem Berahino, sem pedig Jackson Martinez nem tudta bevenni Matheus kapuját. A három pont sorsáról döntő találatot Tello jegyzete a 73. percben, ezzel csapata a Porto egy pontra megközelítette az éllovas Benficát, mely az Arouca ellen játszik majd a hétvégén.

Tello tehát remek formában van, nem csoda, hogy a Sárkány kivásárolná őt katalán szerződéséből, de azon sem csodálkozhatunk, hogy Enrique mester vissza akarja hozni a szélső támadót. Persze kérdés, hogy Tello mennyi lehetőséget kapna katalánként a Messi, Neymar, Suarez trió mellett, ahol Pedro sem nagyon jut szóhoz, Munir pedig még annyi lehetőséget sem kap.

Íme a portugál pontvadászat állása:
1. Benfica 59 pont (57-10) - 23 meccs
2. Porto 58 pont (56-10) - 24 meccs
3. Sporting 47 pont (42-20) - 23 meccs
4. Braga 46 pont (39-15) - 24 meccs

Megvan Dárdai és a Hertha első közös döntetlenje

Péntek este a Bundesliga soron következő fordulójának nyitómérkőzésén Dárdai Pál csapata a Hertha pontot csent a sereghajtó Stuttgart otthonából. Gólt nem láthattunk, a foci sem a szépségről szólt, de küzdelem az volt rendesen.

Vfb Stuttgart - Hertha BSC 0-0 (0-0)
Helyszín: Stuttgart, Mercedes-Benz Arena
Vezette: Felix Brych
Sárga lap: Klein (32.), Leitner (90+2.) ill. Heitinga (1.), Kraft (55.), Schulz (74.)
Kiállítás: ill.  Schulz (90+7.)

Stuttgart: Ulreich - Klein, Schwaab, Niedermeier, Hlousek - Gentner, Die (Leitner 90+2.), Kostic (Kiesewetter 81.), Maxim, Werner - Ginczek (Ibisevic). Vezetőedző: Stevens

Hertha: Kraft (Burchert 83.) - Plattenhardt, Brooks, Langkamp, Pekarik - Heitinga (Cigerci 46.), Lustenberger, Stocker, Hegeler (Schulz 47.), Beerens - Kalou. Vezetőedző: Dárdai

Egyértelműen a hazai csapat kezdte jobban a találkozót, meddő mezőnyfölényt alakítottak ki Stevens tanítványai, a vendégek védekezésre kényszerültek, s nagyon ellentámadásokat sem tudtak indítani. A Mercedes-Benz Arena lelátója egyébként több helyen igen foghíjasnak bizonyult, sokan fordultak el a csapattól, ám a fanatikusok nem, a hangulat és a kapu mögötti lelátók tömöttek voltak. A hazai fölény ellenére eget verően nagy helyzetet nem jegyezhettünk fel az első játékrész közepén pedig Dárdai Pál csapata is megérkezett a meccsbe, Ulreich kapuja előtt is voltak történések, ám gólt nem láthattunk. A hajrá aztán újfent a hazaiaké volt Ginczek és Maxim előtt is adódott lehetőség, ám az első felvonás legnagyobb helyzetét Hlousek hagyta ki.

A fordulást követően igen paprikás lett a hangulat, nem feltétlenül a fociról szóltak a dolgok. Egy beadásnál Gentner odatette a vállát Kraft kapus elé, aki sikeresen megkóstolta azt fejjel, aljas szabálytalanság volt, a hazai játékos pedig még valamit oda is szólt a földön fekvő kapusnak, aki felpattant, s hatalmasat lökött ellenfelén, majd megfordult, megfogta a száját és elfeküdt, ápolást kért, Hosszú percekig állt a játék, majd az ápolást követően a sértett kapott lapot az eset utáni lökés végett. Érződött a feleken a tét, mindkét csapat óvatosan játszott, de mégis szeretett volna eredményes lenni. A tét nem csupán egy győzelem volt, egy igazi hat pontos meccs, mely nagyon hiányozhat a végelszámolásban mind a ligautolsónak, mind pedig a berlinieknek. A 65. percben aztán Brooks hibázott hatalmasat, a labda ajtó ablak helyzetben Ginczeket találta meg, ám a kivetődő Kraft mellett sikerült fölé lőni. Az idő szépen pergett, a kapuk pedig nem forogtak veszélyben, a 81. percbe aztán egy kontra végén Kalou meccslabdát adott, ám Schulz ordító ziccert rontott. Dárdai dühöngött a kispadon, hát még amikor első számú kapusa Kraft cserét kért a 82. percben. Valószínűleg az ütközés révén a feje sérült és agyrázkódás miatt léptek fel gondok. A rendes játékidő végén aztán hét perces hosszabbítást mutatott fel a negyedik játékvezető, mely még lehetőséget nyújtott a feleknek, ám ezzel nem tudtak élni, maradt a gól nélküli döntetlen, mely a berlinieknek jobb a tabellára tekintve. Az utolsó pillanatokban Schulz kiszállt, a játékvezető pirossal küldte az öltözőbe.

Dárdai csapata egyébként utóbbi két meccsén nem kapott gólt, s négy pontot gyűjtött.

Lovrencsics Gergő meccse hamar végetért, hordágyon hagyta el a gyepet

A bajnoki cím, illetve a nemzetközi kupaindulást érő helyezések tekintetében igazi hat pontos mérkőzés várt a Lech Poznan és a Jagiellonia csapatára, a magyar légiósokat foglalkozó harmadik helyezett fogadta a jelenlegi ezüstérmest. Honfitársaink közül ezúttal csupán Lovrencsics Gergő kapott helyet a kezdőben, ám nem tartott számára sokáig a mérkőzés.

Az első negyedóra végén,  Karol Mackiewicz és Lovrencsics Gergő fejelt össze igen csúnyán, mindkét labdarúgó a földre rogyott, ám Lovrencsics egy pillanatra eszméletét is vesztette. Az orvosi stáb rögtön a segítségére sietett, magához eszmélt, ám saját lábán nem tudta elhagyni a játékteret, hordágyon vitték az öltözőbe, ahonnan koponya CT-re szállították a helyi kórházba. Jó lel, hogy Gergő a hordágyon már tudatánál volt, ha nehézkesen is de felemelte kezét és megtapsolta az őket éltető szurkolókat.

A rangadót végül hatalmas küzdelem közepette megnyerte a Lech, mely hatalmas nyomást helyezett vendége kapujára. A 86. percben Douglas a csapat bal oldali védője tudott eredményes lenni majd a 90. minutmban Kedziora is a kapuba talált. A 2-0-ás eredmény következtében a felek helyet cseréltek a tabellán, immáron csak az éllovas Legia Warszawa és két pont áll a Poznan bajnoki aranya előtt. Egyébként két hét múlva találkoznak Poznanban az érintettek egy fantasztikus derbi keretein belül. Persze ne feledjük a Legia még nem játszott ebben a fordulóban, ellenfele a negyedik Slask Wroclaw lesz.

Kádár Tamás ezúttal csak a kispadon kapott helyet, míg Holman Dávidot a keretbe sem nevezték.