2015. március 7., szombat

Kikapott a Wolfsburg, a Schalke legyőzte Szalaiékat

Véget ért a Wolfsburg nagy sorozata, az Augsburg megálljt parancsolt Hecking csapatának, ráadásul a rolót is teljesen lehúzta. A Schalke javított, a Dortmund elleni fiaskó után ezúttal hazai pályán nem jelentett gondot a Hoffenheim legyőzése.

Schalke 04 - Hoffenheim 3-1 (2-0)
Helyszín: Gelsenkirchen, Veltins-Aréna
Vezette: Bastian Dankert
Gólszerzők: Fusch (12.), Meyer (41., 53.) ill. Volland (73.)
Sárga lap: Fusch (17.) ill. Strobl (11.)
Kiállítás: - ill. -

Schalke 04: Wellenreuther - Hövedes, Ayhan, Nastasic - Neusrädter, Barnetta, Höger (Goretzka 56.), Meyer, Fusch (Uchida 35.) - Choupo-Moting, Huntelaar (Matip 84.). Vezetőedző: Di Matteo

Hoffenheim: Baumann - Kim, Bicakcic, Strobl, Beck - Polanski (Amiria 82.), Schwegler, Zuber (Szalai 62.), Firmino, Volland - Modeste (Abraham 46.). Vezetőedző: Gisdol

Dinamikusan indult a találkozó, s végig ez jellemezte a feleket, mindkét kapu rendre veszélyben forgott, nyílt sisakos támadójátékot láthattunk. Ha a 11. percben 3-2 állt volna az eredményjelzőn senki nem szólhatott volna egy szót sem, olyan volt mindkét csapat védelme, mint az átjáróhát, ám sorrendben Fusch, Modeste, Zuber, Huntelaar és Nastacis sem tudott eredményes lenni, vagy hibáztak, vagy pedig a két hálóőr tette remekül a dolgát. A 12. percben aztán már rezgett a háló, Hööger remekül vette észre Fusch helyezkedését, a kivitelezés pontos volt, ahogyan a befejezés is, így vezetett a Schalke. A 33. percben aztán növelhette volna előnyét a hazai csapat, ám Neusrädter és Meyer sem tudta megrezgetni a hálót. Arról, hogy magabiztos előnnyel mehessen a szünetre a hazai csapat Meyer gondoskodott, kapásból lőtt a kapuba Choupo-Moting remek passza után.

A fordulást követően aztán Volland szépíthetett volna, ám nem talált kaput, ellenben a túloldalon Meyer nem hibázott, ismételten Choupo-Moting tetszelgett az előkészítő szerepkörében, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs. A 62. percben érkezett Szalai, ha pedig lehetőséget kapott, akkor élt is vele, tíz perccel később Volland lábára tett remek labdát, aki szépített. A hazaiak előnye azonban nem kopott a továbbiakban , bár  indkét csapat szerezhetett volna még gólt. Győzelmével a Schalke ha ideiglenesen is de feljött a negyedik helyre, míg a Hoffenheim így visszacsúszott a hatodik pozícióba.

Augsburg - Wolfsburg 1-0 (0-0)
Helyszín: Augsburg, SGL Aréna
Vezette: Manuel Grafe
Gólszerzők: Kohr (64.) ill. -
Sárga lap: Hitz (12.) ill. -

Augsburg: Hitz - Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Baba - Baier, Bobadilla, Korh, Altintop, Werner - Ji (Caiuby 61.). Vezetőedző: Weinzierl

Wolfsburg: Benaglio - Rodriguez, Knoche, Naldo, Vieirinha - Gustavo, Guilavogui, Schürrle (Trasch 59.), De Bruyne, Caligiuri - Dost. Vezetőedző: Hecking

Egyszer minden sorozat megszakad, az Augsburg megrázta magát és lehúzta a rolót ezen a szombati napon. Az első játékrészben viszonylag keveset forogtak veszélyben a kapuk, a legnagyobb lehetőséget Tobias Werner hagyta ki hazai részről az első felvonás hosszabbításában. Sem Dost, sem pedig De Bruyne nem tündökölt úgy, mint az utóbbi hetekben, ennek pedig meg is lett az eredménye.

A fordulást követően elkönyvelhettünk pár cserét, majd Naldo megmozdulása okozott fejfogást edzője Hecking számára, szabálytalansága egyértelmű volt, büntetőhöz jutott a hazai csapat. Tobias Werner állt od a tizenegyeshez, Benaglio pedig hárította a jobb alsóba tartó labdát, ám a vendégek elaludtak, Kohr eszmélt a leghamarabb, s lőtte a kipattanót a kapuba. Erre szokás mondani, hogy jókor jó helyen. A továbbiakban az eredmény nem változott, győzelmével az Augsburg előzött és nemzetközi kupaindulást érő helyen áll.