2012. október 28., vasárnap

Chelsea-MU: Erről még sokáig fognak beszélni, 5 gól, két piros és lesgól a derbin

Mint ahogyan azt már a beharangozóban leírtuk, ez a mérkőzés óriási fontossággal bírt, hiszen ha nyer a Chelsea akkor 7 pont lett volna a két csapat közti differencia, míg egy esetleges United siker 1 pontra hozta volna fel a Vörös Ördögöket, így érezhető, milyen fontos mérkőzés volt. Már a mérkőzés előtt tapintani lehetett a feszültséget a Stamford Bridgen, nézzük mi történt a meccsen...

A mérkőzés hazai szempontból borzasztóan kezdődött. A 4. percben már volt is egy gólszerzőjük, a bibi csak az, hogy David Luiz a saját hálóját vette be, így nagyon korán vezetéshez jutott a Manchester United. A hazaiak nem igazán tértek magukhoz, sokkolta őket a korai gól és ezt Van Persie a 12. percben kihasználta, Valencia passzát követően növelte kettőre a vendégek előnyét. Ezt követően rendezte sorait a Chelsea és lehetett érezni, hogy itt vannak a meccsben, visszajöttek, megérkeztek, már csak az eredményen kellett volna kozmetikázni. A szépítő gól a lehető legjobbkor jött lélektani szempontból, hiszen Mata a 44. percben betalált De Gea hálójába, majd pedig egy percre rá Torres kapott sárgát, mint később kiderült ennek még nagy fontossága lett. A felek 2-1-es vendég előnnyel vonultak az öltözőbe.

A második játékrészben nem kellett sokáig várni az újabb gólra, az 53. percben egy remek Oscar passz után  Ramires egalizálta az állást (2-2). Ekkor úgy tűnt a lélektani előny a hazaiaknál és könnyen előfordulhat  hogy behúzzák a meccset. Ezt az előnyt viszont Ivanovic, a kékek védője gyorsan szertefoszlatta, durva belépőjét követően a bíró jogosan küldte zuhanyozni a szerbet. Ezt követően érkezett meg a meccsbe a játékvezető, aki szeretett volna oroszlánrészt vállalni az eredmény alakulásába, sikerült is neki. Előbb Torrest buktatták, ám a sporttárs úgy ítélte meg műesés volt és ezért kiosztotta a spanyolnak második sárgáját, így mehetett zuhanyozni csapattársa Ivanovic után. Ekkor már nagyon paprikás volt a hangulat, az ismétlésből jól kivehető, hogy a bíró tévedett és Torresnek bizony odapakoltak, itt fellebbezésnek helye lesz, de ez a tényeken nem változtat, ami ezt a meccset illeti. Hat perccel később újra alkotott a bírói alakulat, Rafael ugratta ki Hernandest, aki köszönte és beverte a labdát Cech kapujába, a gólt megadta a bíró, a baki csak annyi, hogy óriási lesgól született, melyről az asszisztens megfeledkezett jelezni (2-3).

Ezt követően az eredmény már nem változott, ezzel a meglehetősen furcsa győzelemmel a MU egy pontra feljött a listavezető Chelsea csapatára. Erről a mérkőzésről még sokáig fognak beszélni mind a felek, mind pedig a szurkolók, hosszú napokig téma lesz még a sajtóban ez a mérkőzés és az ítéletek. Ami azt illeti szerdán folytatás, hiszen a Vörös Ördögöknek haza sem kell utazniuk, a Stamford Bridgen szerdán ismét jelenésük van, a Ligakupában találkozik egymással ismét a két csapat...

Chelsea-Manchester United 2-3 (1-2)
Gólok: Mata, Ramires, ill. Luiz(öngól), Van Persie, Hernandez
Kiállítva: Ivanovic, Torres