2013. július 10., szerda

Gold Cup: Kiütéses Costa Rica-i diadal Kuba ellen, a házigazda legyalulta az újonc Belizét

Magyar idő szerint szerdára virradóra megkezdődtek a 'C' csoport küzdelmei is, melyen Costa Rica és Kuba válogatottja csapott össze. A papírforma ezúttal nem borult, a korábbi egyszeres  Gold Cup ezüstérmes földbe döngölte Kuba legjobbjait. Hasonló képen tett a házigazda Egyesült Államok is, mely hat gólt gurított a történelmi találatot jegyző Belize ellen.

A Costa Rica-i válogatott vezéregyénisége a már négy esztendeje az Aalesundnál légiósodó Barrantes volt, aki két találattal vette ki részét a sikerből. Említésre méltó, hogy Kuba válogatottjában pedig csak a hazai bajnokságban szereplő labdarúgók játszottak. Az első félidő nem hozott gólt, a másodikra azonban megtörtek a szigetországiak.

A másik meccsen Belize bemutatkozott és történelmi első gólját is megszerezte a 40. percben Gaynair révén, ekkor azonban már 3-1 állt az eredményjelzőn, hiszen a 30 esztendős Wondolowski már triplánál járt, melyet 29 perc leforgása alatt hozott össze. A második felvonás csupán hazai gólokat hozott, Holden, Orozco, majd pedig Donovan zárta a sort büntetőböl, ezzel kialakítva a 6-1-es végeredményt és a papírforma győzelmet.

Az erőviszonyokat látva és az eddigi eredmények tudatában szinte biztosra vehető, hogy a három legjobb csoportmásodik, tehát a két plusz továbbjutó az 'A' és a 'B' jelű kvartettből kerül majd ki. A 'C' csoportban óriásiak a különbségek.

Gold Cup, C csoport 1. forduló
Costa Rica–Kuba 3–0 (Barrantes 52., 77., Arrieta 71.)
USA–Belize 6–1 (Wondolowski 12., 37., 41. Holden 58., Orozco 72., Donovan 76. – 11-esből, ill. Gaynair 40.)