2013. augusztus 7., szerda

Megvan Neymar első gólja, hetet hintett a Barca

Megvan Neymar első katalán mezben szerzett találata és ami ennél is fontosabb, a csapat ismét hengerelt, úgy tűnik jó formában van a gárda. Persze a tétmeccsek mások lesznek...

Az ellenfél Thaiföld válogatottja volt, a gólgyártást pedig a friss szerzemény Neymar kezdte meg a 12. perben akinek ez volt elő találata a klub színeiben. Ezt követően Messi sem habozott sokáig a 13. percben büntetőből már kettő volt az előny. A 19. minutumban már 0-3 állt az eredményjelzőn, ugyanis Pedro is eredményes tudott lenni. A gólok sora nem állt meg, Messi és Pedro is újra betalált, majd pedig a 43. percben Sripan tizenegyesből szépített, de ekkor már 1-5 volt. A második játékrész két gyors gólt hozott, Sanchez és Pedro egy percen belül talált a hálóba, aztán elvágták a gólok fonalát, a meccsen több alkalommal nem zördült egyik háló sem.

Thaiföld - Barcelona 1-7 (1-5)
Gólszerzők: Sripan (43.-büntetőből) ill. Neymar (12.), Messi ( 13.-büntetőből, 25.), Pedro (19., 36., 48.), Sanchez (49.)

Bajnokok Ligája: Ízeire szedte a Zenit a tavalyi főtáblást

Kiütéses győzelmével nagy magabiztossággal jutott a rájátszásba a Zenit együttese. Ez azonban nem mondható el az Austria Wien csapatáról, róluk annyit, hogy kiizzadták a továbbjutást...

Szerény 1-0-ás hazai győzelmét követően kissé félve utazhatott Izlandra az Austria Wien együttese, mely hazája bajnokságában is nemrég futott bele egy ötös zakóba a Salzburg ellen. A párharc abszolút esélyese az osztrák klub volt, ennek ellenére már az első meccsen láthattuk, hogy a Hafnarfjordur egy elég szívós csapat. Az első játékrész nem hozott találatot, sőt a kapuk is csak nagyon ritkán forogtak veszélyben. Sok mindent elárul a vendégek játékáról, hogy a 70. percben négy kapura tartó lövés szerepelt a nevük mellett és ezek közül egy sem találta el a hálós felületet. Ellenben a hazaiak legalább kaput találtak, ha csak egy vagy két alkalommal is. A 62. perctől azonban nagyon melegedett a pite szomszédaink számára, ugyanis Suttner kiállítása révén megfogyatkozott az Austria. A percek peregtek, az idő pedig egyre jobban sürgette az izlandi alakulatot. Gól azonban nem született, így a bécsiek hazai győzelme kitartott, ám ez a következő fordulóban kevés lehet.

Hafnarfjordur - Austria Wien 0-0 (0-0)
G: - ill. -
Tj: az Austria Wien 1-0-ás összesítéssel

Igazán kedvező helyzetből várhatta a Zenit együttese a hazai visszavágót, miután Dániában 1-0-ás győzelmet aratott múlt héten. Ennek az eredménynek a tudatában a Nordsjaelland igyekezett többet birtokolni a labdát, ami sikerült is, ám kapuralövésekig inkább a Zenit együttese jutott el. A 26. percben megtörtént minden dán futballrajongó rémálma, mikor is Shirkov a kapuba talált ezzel pedig növelte előnyét az orosz csapat. Azt persze tudni lehetett, hogy a továbbjutáshoz két gól kell a dánoknak, így a hazaiak még nem dőlhettek hátra. A második játékrész elején azonban mindent eldöntött Hulk találata. A bekapott gól azt jelentette, hogy a hátralévő negyven perc alatt a dánoknak hármat kellene lőniük. Azonban ez nem sikerült, nem úgy a hazaiaknak, akik Danny révén a 62. percben a harmadik góljukat is elkönyvelhették, majd pedig hat perccel később jött a negyedik az Arsenal együttesétől hazatérő Arshavin révén. A Nordsjaelland darabjaira hullott, ez már teljes megsemmisítés volt. A 72. percben Neto követett el egy buta szabálytalanságot, mellyel elérte, hogy ne lehessen ott a következő fordulóban az első meccsen, hiszen a játékvezető egyből pirosat adott. A szépítés lehetősége ott volt,  azonban a 74. percben Stokholm büntetőt hibázott. A hosszabbításban még Shirokov duplázni tudott, ezzel egy ötöst hintett a Zenit a tavalyi főtáblásnak...

Zenit Szentpétervár - Nordsjaelland 5-0 (1-0)