2013. szeptember 27., péntek

Serie A: az Inter nyerte a veretlenek csatáját - eredmények, tabella

Az olasz labdarúgó bajnokság (Serie A) 5. fordulójának zárómeccsén két eddig veretlen gárda az Inter és a Fiorentina mérte össze tudását.

Az első játékrész gól nélküli döntetlent hozott, ám ez nem a támadóalakzatokon múlott, annál inkább a hazaiak kapusán Samir Handanovic, aki két ízben is bravúrosan hárított. A firenzei csapat a 37. percben elvesztette csapatkapitányát, Manuel Pasqual sérülés miatt kényszerült az oldalvonalon kívülre.

A második játékrészt Rossi a vendégek támadója nyitotta egy lövéssel, majd Guarin sistergős löketét piszkálta ki a bal sarokból Neto a "Violák" hálóőre. A 60. percben Juan Jesus tüntette el ellenfelét, így büntetőhöz jutottak a vendégek. A labda mögé Rossi állt és magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyet. A 72. percben aztán jött Cambiasso varázslata, az Inter támadója az ötös sarkán vett mellre egy labdát, majd fordulatból a rövidre helyezte el a labdát. A rendkívül látványos találat egyenlítést ért a kék-feketéknek, akik azonban itt nem álltak meg ás hét perrcel a vége előtt Jonathan bombájával megfordították a meccset.

Ami a tabellát illeti, a Napoli botlását követően a Roma áll az élen hibátlan mérlegének köszönhetően, míg mögöttük nagy a tömörülés, hárman is tizenhárom ponttal helyezkednek. Úgy fest tehát, hogy nagyon izgalmasra sikeredhet ez az idei szezon az olasz bajnokságban. A legnagyobb csalódást eddig a Milan szereplése jelenti, a piros-feketék csupán a tabella tizenkettedik helyét foglalják el az alsőházban.

Internacionale - Fiorentina 2-1 (0-0)
G: Cambiasso (72.), Jonathan (83.) ill. Rossi (60.-büntető)

A Serie A állása 5 fordulót követően:
1. AS Rom 15 pont, 2. Inter 13 pont (15-2), 3. Napoli 13 pont (12-4), 4. Juventus 13 pont (10-4), 5. Fiorentina 10 pont, 6. Lazio 9 pont,... 12. AC Milan 5 pont,... 18. Sampdoria 2 pont, 19. Catania 1 pont (2-10), 20. Sassuolo 1 pont (2-16)

1. Cerci (Torino) 5 gól
2. Hamsik (Napoli) 4 gól
3. Rossi (Fiorentina) 4 gól

La Liga: Újabb csapatot torpedózott meg a menetelő Villareal - eredmények, tabella

Noha újoncként kezdte meg a szezont a szebb időket is megélt Villareal, a csapat régi önmagát idézi és menetel a bajnokságban. A sárga tengeralattjáró ezúttal az Espanyol csapatát sülyésztette el.

Kiértek a gyepre és már torpedózott is a "Sárga Tengeralattjáró", ugyanis még hatvan másodperc sem pergett le, mikor Perbet megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az Espanyol felállt a kapott gólból és felvette a kesztyűt, azonban nem sikerült gólt szerezniük, ellenben a hazaiak Jonathan révén a 67. percben kettőre növelték előnyüket. A katalánok szépítő találata későnek bizonyult, Sergio Garcia talált Asenjo kapujába, az állás azonban a továbbiakban nem változott.

Az este másik meccsén a Getafe két góllal diadalmaskodott a Celta Vigo felett, ezzel pedig a fővárosi kiscsapat második győzelmét könyvelhette el a szezonban.

Ami a tabellát illeti, az élen továbbra is a Barca és az Atletico áll, míg mögöttük az Elche ellen vérszegény játékot produkáló Real Madrid tanyázik. A spanyol pontvadászatban, mely múlt péntek óta folyamatosan tart nincsen megállás, pénteken a Málaga vendégszereplést tekinthetik meg a szurkolók, míg szombaton jön a várva várt meccs, az Atletico Madrid és a Real Madrid derbije.

Villarreal–Espanyol 2–1 (1-0)
G: Perbet (1.), Jonathan (67.) ill. Sergio García (80.)

A La Liga állása 6 fordulót követően:
1. Barcelona 18 pont (22-5), 2. Atletico Madrid 18 pont (18-5), 3. Real Madrid 16 pont, 4. Villareal 14 pont, 5. Athletic Bilbao 12 pont, 6. Espanyol 11 pont, 7. Valencia 9 pont, 8. Málaga 8 pont,... 14. Sevilla 5 pont,... 18. Elche 3 pont (5-10), 19. Osasuna 3 pont (5-12), 20. Vallecano 3 pont (5-20)