2014. április 21., hétfő

Félgőzzel, argentin triplával nyert a ManCity

Argentinok napja volt a mai a Manchester City együttesénél, a bajnoki címre hajtó "polgárok "ugyanis dél-amerikai triplával verték Gera Zoltán együttesét, lezárva ezzel a 35. fordulót. Pellegrini tanítványai továbbra is harcban vannak a bajnoki aranyért.

Manchester City - West Bromwich Albion 3-1 (3-1)
G: Zabaleta (3.), Agüero (10.), Demichelis (36.), ill. Dorrans (16.)

Rendesen bekezdett a hazai együttes, a harmadik percben Nasri táncoltatta meg védőjét a bal szélen, majd beadását egy lövés és egy Foster védés követte. A kipattanó azonban rossz helyre érkezett, ez persze nézőpont kérdése, Zabaleta érkezett és fejjel a kapuba. Hét perccel később aztán Agüero hanyag eleganciával tekert a bal alsó sarokba, ezzel hamar kiütésszagúvá avanzsálódott a találkozó. A 16. percben aztán Dorrans egy kontratámadás révén szemet gyönyörködtető góllal szépített. Az egyenlítő találat ellenére a City fél gőzzel azt csinált a pályán kis túlzással, amit szeretett volna, a labda alig volt a vendégeknél. A 36. percben aztán jött a harmadik argentin Demichelis, aki beállt a sorba, Kompany szögletét követően öt méterről talált a kapuba.

A második játékrész kedvetlen játékot hozott, igen csak leeresztettek a hazaiak is, akik bár próbálkoztak, de igen slendriánul, pontatlanul tették ezt. Győzelmével a City a Chelsea-Liverpool trió nyomában maradt és várhatja a jövő hetet, mikor is az előbb említett két csapat egymás ellen lép majd pályára az Anfielden. Gera Zoltán ezúttal a keretben sem kapott helyet, csapata három pontnyira tanyázik a kiesőzónától és nagyon nem érezheti magát biztonságban.

A Premier League állása 35 forduló után:
1. Liverpool 80 pont, 2. Chelsea 75 p., 3. Manchester City 74 p., 4. Arsenal 70 p., 5. Everton 69 p., 6. Tottenham 63 p., 7. Manchester United 57 p.,... 18. Cardiff 30 p. (31-65), 19. Fulham 30 p. (35-77) 20. Sunderland 29 p.