2012. június 16., szombat

Beharangozó: Oroszország-Görögország, a csoportból még mind a négy csapat továbbjuthat

A mai napon kezdetét veszi a harmadik, tehát az utolsó csoportkör az EB-n. Az "A" jelű csoportban rendkívül izgalmas a helyzet, hiszen még mind a négy válogatott továbbjuthat. A mérkőzéseket innentől egy időpontban  játsszák, hogy ne lehessen taktikázni az eredmény tudtán. Mind két mérkőzést közvetíti a televízió, az egyiket a sport1 a másikat pedig az m1.

Oroszország - Görögország 20:45 (m1)

Most pedig nézzük meg, hogy a csapatok milyen eredmények által juthatnak tovább. Rengeteg variáció van.

Oroszország továbbjut:
 Csoportelsőként:
– ha legyőzi Görögországot,
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Csehország is döntetlent játszik Lengyelországgal
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 1 vagy 2 góllal nyer Csehország ellen,
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 3 góllal nyer Csehország ellen úgy,
hogy legfeljebb kettővel szerez több gólt ma, mint az oroszok,
hogy pontosan hárommal szerez több gólt ma, mint az oroszok, Oroszországnak
ugyanis jobb az UEFA-koefficiense, mint Lengyelországnak
– ha 1 vagy 2 góllal kikap Görögországtól, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Csoport másodikként:
a döntetlent játszik Görögországgal, és Csehország legyőzi Lengyelországot
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország 3 góllal nyer Csehország ellen úgy, hogy legalább néggyel több gólt szerez ma, mint az oroszok
– ha döntetlent játszik Görögországgal, és Lengyelország legalább 4 góllal nyer Csehország ellen
– ha 3, 4 vagy 5 góllal kikap Görögországtól, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Görögország továbbjut:
– ha legalább 3 góllal legyőzi Oroszországot, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

– ha legyőzi Oroszországot, és a Csehország–Lengyelország meccsen nem döntetlen születik
– ha 1 vagy 2 góllal legyőzi Oroszországot, és Csehország döntetlent játszik Lengyelországgal

Múltidéző:  Mióta Oroszország, már nem Szovjetunió a csapatok kilenc alkalommal találkoztak egymással, ez lesz a tizedik összecsapásuk. Eddigi meccseiken a  mérleg 4 orosz győzelem 4 döntetlen és 1 görög siker.
Legutóbb tavaly találkoztak, akkor 1-1es döntetlen született. A görög válogatott legutóbb 1993-ban verte meg a Szbornaját. A legnagyobb különbség pedig 1995-ben volt a két csapat közt, akkor 3-0-ra nyertek az oroszok.

Szerző: Őszi Ádám

Beharangozó: Csehország-Lengyelország, a csoportból még mind a négy csapat továbbjuthat

A csoport jelenlegi állása

Csehország - Lengyelország 20:45 (sport1)

Lengyelország továbbjut:
– ha legyőzi Csehországot, és Görögország megveri Oroszországot
– ha 3 góllal nyer Csehország ellen úgy, hogy legalább néggyel több gólt szerez ma, mint az
oroszok, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal
– ha legalább 4 góllal nyer Csehország ellen, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal

– ha legyőzi Csehországot, és Oroszország megveri Görögországot
– ha 1 vagy 2 góllal legyőzi Csehországot, és Oroszország döntetlent játszik Görögországgal
– ha 3 góllal legyőzi Csehországot úgy, hogy legfeljebb kettővel szerez több gólt ma, mint az
oroszok,
– ha 3 góllal legyőzi Csehországot úgy, hogy pontosan hárommal szerez több gólt ma, mint az
oroszok, Oroszországnak ugyanis jobb az UEFA-koefficiense, mint Lengyelországnak

Csehország továbbjut:
- ha legyőzi Lengyelországot, és Oroszország nem nyer Görögország ellen

– ha legyőzi Lengyelországot, és Oroszország megveri Görögországot
– ha döntetlent játszik Lengyelországgal, és Görögország nem veri meg Oroszországot
– ha döntetlent játszik Lengyelországgal, és Görögország legalább 6 góllal legyőzi Oroszországot

Múltidéző: Csehország függetlenné vallása óta eddig négy alkalommal csaptak össze egymással a felek, ez lesz az ötödik párharcuk. A mérleg a házigazda lengyel csapat felé billen, hiszen 3 lengyel gőzelem mellett 1 cseh siker született. Döntetlent nem játszottak egymással még. A  csapatok közt eddig két gólos különbség volt a legnagyobb, mind a két fél nyert már ennyivel. Nagy kiütés nem született még eddig.

Egymás elleni meccsek: CSEHORSZÁG - LENGYELORSZÁG
10.10.09VILCsehországLengyelország2 : 0
11.10.08VILLengyelországCsehország2 : 1
06.02.08BARCsehországLengyelország0 : 2
28.04.99BARLengyelországCsehország2 : 1

A VB részvételért lépnek ma pályára férfi kéziseink

Ma este rendezik meg a Norvégia-Magyarország férfi kézilabda világbajoki selejtező visszavágóját. Az első mérkőzésen a Mocsai csapat 27-21-es győzelmet aratott hazai pályán, és így hat gólos előnnyel utazhattak Norvégiába. A kapitány elmondása szerint remek erőnléti és mentális állapotban van a csapat és győzni mennek, nem pedig ráülni az előnyre. Reméljük a mérkőzést követően kijelenthetjük, hogy a magyar válogatott ott lesz a januári spanyolországi világbajnokságon.

Norvégia - Magyarország 19:10 (sport2)
Az első mérkőzés: 27-21 a magyarok javára

A csereember Walcott volt Anglia megmentője

A második csoportkör utolsó mérkőzésén a D csoportban az angol válogatott csapott össze a svéd válogatottal, melyen mindkét csapat számára csakis a győzelem volt az elfogadható. A két csapat remek és fordulatokkal teli mérkőzést vívott egymással, melyből végül a csereember Walcottnak köszönhetően a szigetországiak kerültek ki győztesen.  A második félidő talán az EB legjobb félideje volt.

Mindjárt a találkozó elején egymásnak feszültek  csapatok, tapintani lehetett a feszültséget a stadionban, ez a meccs elejére rá is nyomta a bélyegét. Aztán szinte a semmiből vezetést szereztek az angolok a 23. percben, mikor egy remek Gerrard beadást Caroll fejelt meg 11 méterről és a labda a kapuba vágódott. Caroll ezzel válaszolt a kérkedőknek akik kritizálták, miért vitték őt ki az EB-re. Ezt követően Ibrahimovic próbálkozott, de mindhiábam Hart remek napot fogott ki. A gólra éhes angol csatár Welbeck sem tudta bevenni a kaput, így 1-0 angol vezetéssel vonultak a felek a pihenőre.

A fordulást követően a 49. percben az angolok játékosa Johnson fejezte be a svéd akciót egy öngóllal és ezzel máris döntetlenre állt a találkozó. Ezt követően Mellbergék kerültek lélektani fölényben és ez a játék képén is látszott. Az 59. percben bekövetkezett az, amit az angolok nagyon nem szerettek volna, vezetést szerzett a svéd csapat Mellberg remek fejesét követően. Megelégelte a tétlenkedést az angol kapitány és pályára küldte az ágyúsok támadóját Walcottot aki a  mérkőzés emberének bizonyult. Első labdaérintéséből 20 méterről a léc alá bombázott a 65. percben és ezzel visszatértek az angol remények a mérkőzésbe. De nem csak a remények! A 78. percben jött a svéd rémálom, mikor is Walcott futott el remekül a szélen, és beadását fordulatból, sarokkal Welbeck kanalazta a kapuba, mellyel Anglia ismét megszerezte a vezetést. Ez a gól, nagy valószínűséggel az EB legszebb gólja volt, ami a technikai megoldást illeti. A hosszabbításban Gerrard növelhette volna négyre az angol gólok számát, ám Walcott beadását követően a kivetődő kapust lőtte mellbe. A mérkőzés hőse a csereember Walcott volt és így ezzel az eredménnyel Svédország biztosan búcsúzik a csoportkört követően.

D csoport 2. forduló:
Kijev, Olimpiai Stadion, 64 640 néző. Vezette: Skomina (szlovén)
Svédország - Anglia 2-3 (0-1)
Gól:  G. Johnson (49. – öngól), Mellberg (59.), ill. Carroll (23.), Walcott (65.), Welbeck (78.

Francia Franciaország211031+24
Angol Anglia211043+14
Ukrán Ukrajna210123–13
Svéd Svédország200235–20

Viharos mérkőzésen verték meg a franciák a házigazda ukránokat

Gyülekező viharfelhők a Donecki aréna fölött
A második csoportkör utolsó előtti meccsén a házigazda ukrán válogatott fogadta a francia válogatottat. A mérkőzés hosszúra és viharosra sikeredett, melyen Riberyék szerezték meg a sokat érő három pontot.

Szakadó esőben vonultak a felek a pályára, és a játékvezető a 4. percben az öltözőbe küldte a csapatokat villámlás miatt. Az emberélet sokkal fontosabb, mint egy mérkőzés címszó alatt. A találkozó folytatása kérdéses volt, a pályán sokat kellett dolgozni, hogy játékra alkalmassá váljon. Egy órás szünetet követően folytathatták a csapatoka találkozót, melyet a franciák kezdtek jobban, ám nagy gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A hazaiak a félidő közepén éledtek fel, több lövéssel jelezték gólszerzési szándékukat. A franciák előtt a 27. percben akadt egy nagy ziccer, de gól nem született belőle. Minkét csapatban benne volt a gól, ám a szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak.

A fordulást követően, helyzet itt, helyzet ott és gól sehol, ez volt a forgatókönyv. Az 53. percben viszont megtört a gólcsend, mikor is Menez sokadik de egyáltalán nem legnagyobb helyzetét gólra váltotta és ezzel vezetést szerzett a francia válogatottnak. Ha egyszer egy gépezet beindul! Az 56. percben jött az újabb találat, Cabaye szedte ki a bal alsó sarkot és ezzel 2-0-ra vezettek a franciák.  Nemsokkal később Cabaye végleg eldönthette volna a találkozót, ám óriási bombája a kapufán csattant. Ezt követően nem született gól, így a francia válogatott örülhetett a három pontnak. Ezzel az eredménnyel, mind a két csapat számára nyitott a továbbjutás esélye.

Doneck, Donbasz Arena, 48 000 néző. Vezette: Kuipers (holland)
Ukrajna - Franciaország 0-2 (0-0)
Gól: Ménez (53.), Cabaye (56.)

Működik egy facebookos oldalunk is, kedveljétek, likoljátok az oldalt és üzenőfezlatokon megjelennek a legfrissebb hírek. Jó kommentelgetést, olvasgatást http://www.facebook.com/SportToll