2015. május 20., szerda

Román Kupa: Steaua henger a fináléban

Fennállása 22. kupagyőzelmét zsebelte be a Steaua Bukarest, mely a fináléban a Pandurii együttesét múlta felül igen magabiztosan. A zsilvásárhelyi csapat története első döntőjét játszhatta, s az aranyéremre továbbra is várnia kell a szurkolóknak.

Steaua Bukarest - Pandurii 3-0 (1-0)
G: Iancu (3.-büntető), Chipciu (54.), Tucudean (67.) ill. -

Idén történelmi menetelést mutatott be a Pandurii, mely még soha nem jutott be a honi kupafináléba, most azonban ez sikerült a Gaz Metan, az Otelul Galati és a Dinamo Bukarest kiejtésével. Az újabb fővárosi csapat a Steuaua azonban nagy falatnak bizonyult a fináléban, Galac tanítványai nem kegyelmeztek, rendívül hatékonyan használták ki az előttük adódó lehetőségeket. A mérkőzésnek alaphangot adott Ungurusan buta szabálytalansága a második percben, melynek révén büntetőből máris vezetést szerzett Iancu révén a Steaua, így kis túlzással az első pillanattól az eredmény után futhatott a Pandurii, mely a második félidőben megpróbált mindent, kinyílt, ennek pedig meg is lett az eredménye, Chipciu előbb megduplázta a fővárosiak előnyét, majd az i-re a pontot Tucudean tette fel a 67. minutumban. A Steaua Bukerest ezzel fennállása 22. kupagyőzelmét aratta, míg a Pandurii egy ezüstérmet tehet a vitrinbe.

5. CFR Cluj - 3

Idő közben Macedóniában is kupagyőztest avattak! A címvédő Rabotnicki a második félidőben fordítani tudott a Tetkes ellenében. Az egyenlítő találat a 69. percben jött, majd két minutummal később meg is fogyatkozott a Tetkes, mely története harmadik kupaaranyára hajtott. Két perc sem kellett, s a kiállítást követően az előny már a címvédőnél volt. Az eredmény a továbbiakban nem változott, így története során negyedszer ült fel a honi trónra a Rabotnicki

Ciprusi Kupa: Címvédés és botrány a fináléban

Balhéval és játékmegszakítással fűszerezett finálét hozott a Ciprusi Kupa döntője. Az APOEL megvédte címét, az AEL Limassol szurkolói pedig nem bírták elviselni az újabb kudarcot. A rekordgyőztes immáron 21 aranynál jár.

APOEL - AEL Limassol 4-2 (2-1)
G: De Vincenti (31.), Efrem (45., 53.), Riise (60.) ill.  Sema (11.), Sielis (90.)

Habár jól indult a mérkőzés az AEL Limassol számára, Sema góljával a 11. percben megszerezték a a vezetést, ám az első játékrész hajrája a címvédőé volt. De Vincenti révén sikerült az egyenlítés a 31. percben,  majd lélektani szempontból roppant fontos pillanatban az utolsó másodpercekben a vezetést is magához ragadta az APOEL Efrem, mely így előnnyel mehetett a szünetre. A második felvonás elején aztán Efrem duplázott, ezzel gyakorlatilag eldöntve az aranyérem sorsát. A 60. percben aztán már négy állt a címvédő neve mellett, a Liverpool szurkolók egykori kedvence Riise is betalált, ez pedig kiverte a biztosítékot az AEL Limassol szurkolóinál, akik görögtüzeket gyújtottak, s a pályára kezdték hajigálni a pirotechnikai eszközöket. Ekkor a játékvezető félbe szakította a mérkőzést, a játékosokra nézve veszélyesnek ítélte a helyzetet, így az öltözőbe parancsolta a feleket. Hosszas várakozás után folytatódhatott a játék, még az AEL Limassol játékosai sem tudták csitítani fanatikusaikat. A mérkőzés végül 4-2-es eredménnyel zárult az eredményen Sielis kozmetikázott a rendes játékidő utolsó percében.

Története során 21. alkalommal, zsinórban másodszor hódította el a honi kupát az APOEL, míg az AEL Limassol eddig is a legpechesebb döntőzőnek számított, ez volt a klub 17. fináléja és a 11. ezüstérme. A döntőben egyszerűen nem megy, zsinórban hatodjára bukott el finálét az AEL Limassol, s mindent az ezredforduló óta.

A Ciprusi Kupa legsikeresebb csapatai:
1. APOEL - 21 arany
2. Omonia Nicosia - 14
3. Anorthosis - 10
4. Apollon Limassol - 7
5. AEL Limassol - 6

Idő közben Lettországban is kupagyőztest avattak, a Jelgava nagy meglepetésre megvédte címét. A mérkőzés toronymagas esélyesének a 2013-as győztes Ventspils számított, a csapat esélyeit pedig nagyban növelte a negyedik percben az, hogy Diallo révén megfogyatkozott a Jelgava, mely emberhátránya ellenére fél óra elteltével már 2-0-ra vezetett, ezt az előnyt pedig meg is őrizte a mérkőzés hátralévő részében. A Jelgava így története harmadik aranyát könyvelhette el a kupában, míg a Ventspils maradt hatnál.

Ventspils - Jelgava 0-2 (0-2)
G: - ill. Eriba (10.), Freimanis (31.)
Kiállítva: - ill. Diallo (4.)

Hatalmas fordulat állhat be a CFR Cluj ügyében

Visszakaphatja levont pontjait a kolozsvári CFR Cluj labdarúgócsapata, amennyiben a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) eltörölheti a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottságának februári döntését. A klub sorsa nem a pályán, hanem a zöldasztalnál dől el...! Élvonal, vagy másodosztály, avagy még ott van a fény az alagút végén?

Nemrégiben még a Bajnokok Ligájában szerepelt, s három ponttal távozott a Manchester United otthonából, most pedig a román másodosztály kapujában van a CFR Cluj, mely roppant sötét időket él meg az utóbbi hónapokban. Tulajdonosváltás, üres ígéretek, jó szereplés, ám anyagi gondok, melynek következtében csődeljárás alá helyezték a klubot. Több játékosának is tartozott a CFR és a folyamatos anyagi gondok végett februárban a a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága 24 ponttól megfosztotta a csapatot, mely a második pozícióból így a kiesőzónába zuhant vissza.

Idén csökkentik a román élvonal létszámát, így kettő helyett hat kieső van, s két fordulóval a vége előtt immáron csak matematikai esélye van a csapatnak, mely bár nagyot hajrázott, úgy fest a zöld gyepen nem tudja kivívni az élvonalbéli tagságot.

Az ügy azonban nem ilyen egyszerű, a CFR Cluj a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult, mely  kedden napirendre tűzte az ügyet, s a hírek szerint eltörölheti a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottságnak döntését.

Az ügyben péntekre várható fejlemény, akkor derül ki, hogy megmenekül, vagy a mélységbe taszítódik a kolozsvári együttes, mely ha visszakapja 24 pontját, akkor a tabella harmadik helyére zárkózhat fel, ám a csődeljárás végett a nemzetközi porondon így sem indulhat.

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kitart döntése mellett, s ügyvédeket küldött a helyszínre.

Coppa Italia: Rekorderré válhat a Juventus

Szerda este 67. alkalommal rendezik meg a Coppa Italia döntőjét, avagy a Juventus tizedszer, vagy a Lazio hetedszer kerül a trónra. Massimiliano Allegri csapata a bajnokságot már behúzta, s a kupa mellett a Bajnokok Ligájában is finálét játszik. A triplázás lehetősége tehát még él, ahogyan az is, hogy a sorozat történetében ismételten rekordgyőztesnek számítson megelőzve az AS Roma csapatát.

Az Öreg Hölgy legutoljára 20 esztendeje 1995-ben hódította el az Olasz Kupát, a Torinói szurkolók tehát már nagyon régóta várnak egy újabb sikerre, nem úgy a Lazio hívei. Az ezredforduló óta ugyanis négy ízben is elhódította a csapat a nívós trófeát, legutóbb 2013-ban a kilencszeres győztes ősi rivális AS Roma ellenében.

A Juventus egészen 2008-ig rekordgyőztesnek számított, ám ekkor az AS Roma beérte őket, s azóta mindkét félnek 9-9 aranyérme van, ez azonban a mai napon változhat és a Zebrák újfent rekorderré avanzsálódhatnak, ehhez azonban lesz pár szava a Lazio játékosoknak.

A címvédő a Napoli csapata, melyet az elődöntőben állított meg a Lazio 2-1-es összesítéssel, míg a Juventus a Fiorentinát lépte le 4-2-re!

Fontos hiánytó! - A Bajnokok Ligája hős Morata biztosan nem lesz ott a pályán, ugyanis a Fiorentina elleni visszavágó 88. percében a kiállítás sorsára jutott, így ő csak a lelátóról szoríthat a társaknak. A fővárosiaknak minden kulcsembere egészséges.

A Coppa Italia eddigi 66 kiírásának győztesei:
9 AS Roma: 1964, 1969, 1980, 1981, 1984, 1986, 1991, 2007, 2008)
9 Juventus: (1938, 1942, 1959, 1960, 1965, 1979, 1983, 1990, 1995)
7 Internazionale: (1939, 1978, 1982, 2005, 2006, 2010, 2011)
6 Fiorentina: (1940, 1961, 1966, 1975, 1996, 2001)
6 Lazio: (1958, 1998, 2000, 2004, 2009, 2013)
5 Torino: (1936, 1943, 1968, 1971, 1993)
5 AC Milan: (1967, 1972, 1973, 1977, 2003)
5 Napoli: (1962, 1976, 1987, 2012, 2014)

99% - megvan Nikolics új klubja! - sajtóhír

A weszlo.com 99 százalékos biztosságra állítja, hogy a Videoton támadója Nemanja Nikolics a következő szezont a lengyel Legia Warszawa csapatánál kezdi meg, s a felek nemsokára hivatalosan is megegyeznek.

Mint ismeretes Nikolics szerződése lejár az új magyar bajnokkal, s a felek nem tudtak megállapodni a folytatást illetően, ugyanis a válogatott csatár túl magas fizetési igényekkel jelentkezett be. A hírek szerint havi 20 ezer eurót szeretett volna csebre tenni, mely 6 millió forintnak felel meg, ez pedig nem fér bele a Vidi költségvetésébe, így a felek elválnak egymástól.

Már a télen sokan vitték volna, s most sincs hiány érdeklődők terén, a sajtó két német klubról és a francia Bordeauxról ír, ám a weszlo.com állítja, a Legia Warszawa lesz a befutó. Ezt azonban még kezeljük csínján.

Immáron kijelenthető, hogy Nikolics lesz a 2014-2015-ös szezon magyar gólkirálya, ezidáig 25 mérkőzésen 21-szer volt eredményes, s toronymagasan vezeti ezzel a góllövőlistát.

A mai napon azonban biztosan nem téma a klubváltás, ugyanis a Videoton és egyben Nikolics is a Ferencváros elleni Magyar Kupa fináléra készül, melyet este 20 órakor rendeznek a fővárosi klub otthonában.

Bíróság elé kell állnia Benzemának

Nem bír magával Karim Benzema, a Real Madrid francia gólfelelőse, aki hozzá van nőve a kormányhoz és a pedálokhoz, ám jogosítvány nélkül ezt szabályos jogi keretek közt nem teheti meg. A csatárt ismételten lekapcsolták, bíróság előtt kell felelnie.

Benzemát még márciusban kapcsolták le a spanyol jardok gyorshajtásért, s vezetési engedélyét nyolc hónapra be is vonták, emellett pedig egy csinos 18 ezer eurós (5,3 millió forintos), pénzbírságot is kiszabtak rá.

Az esetből úgy fest nem tanult a támadó, akit a minap jogosítvány nélküli vezetésen értek, a hírek szerint immáron harmadjára! Az eset felett ezúttal senki nem hunyt szemet, Benzemának újabb csinos pénzbírság és további eltiltás néz ki. Cselekedetéért a bíróság előtt kell felelnie.