2014. április 29., kedd

Arsenal siker és 27 éve nem látott Newcastle kudarc

Győzelemmel zárta az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulóját az Arsenal, mely ezzel a diadallal és az Everton szombati vereségével nagyon közel került a Bajnokok Ligája induláshoz. A Newcastle közel harminc éves negatív rekordot döntött meg.

Arsenal - Newcastle United 3-0 (2-0)
G: Koscielny (26.), Özil (42.), Giroud (66.) ill. -

Hatalmas elánnal érkezett a gyepre az Arsenal, mely labdához sem engedte az első percekben a Szarkákat, ám a tudás megállt középpályán, a tizenhatos előterében folyamatosan hiba csúszott a gépezetbe. Az első valamirevaló helyzetet a 21. percben jegyezhettük fel, ekkor egy kipattanót követően Özil borotválta le a bal kapufát. Öt perccel később aztán robbant az Emirates, egy Cazorla szabadrúgásra Koscielny érkezett remekül és lőtt Krul mellett a hálóba (1-0).

A bekapott gól után sem változott a játék képe, a vendégeknek többnyire momentuma sem volt. A szünet előtt aztán Giroud került hatalmas ziccerbe, ám Krul bravúrosan hárított, majd a kipattanó után is védett egy hatalmasat, ám a játékszer Özil elé került, aki közelről a hálóba passzolt (2-0).

A fordulást követően sem ment jobban a vendégeknek, akik megkapták a 66. percben a harmadikat is, miután Özil remekül tette a labdát Giroud fejére (3-0).

A vége aztán igen csak unalmasra sikeredett, Wenger tanítványai hátradőltek és valószínűleg már a jövő évi Bajnokok Ligája indulásra gondoltak, ugyanis ezzel a diadallal igen csak bebiztosítota negyedik helyét az Arsenal. A Newcastle ellenben 27 éve nem látott rossz szériát fut, ez volt zsinórban a hatodik veresége a csapatnak. Pardew mester vakarhatja a fenekét, biztosan töri a kispad...

A Premier League állása 36 forduló után:
1. Liverpool 80 pont, 2. Chelsea 78 p., 3. Manchester City 77 p. (35 meccs), 4. Arsenal 73 p., 5. Everton 69 p., 6. Tottenham 66 p., Manchester United 60 p.,... 18. Norwich 32 p., 19. Fulham 31 p., 20. Cardiff 30 p.