2014. március 18., kedd

Pontot rabolt a Bilbao az El Madrigalból - eredmények, tabella

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának hétfő esti zárómeccsén az Athletic Bilbao a Villareal otthonában vendégszerepelt és hozott el egy bajnoki pontot. A mérkőzésre kilátogatók láthattak gólt, kiállítást, sőt még kihagyott büntetőt is.

Villareal - Athletic Bilbao 1-1 (0-0)
G: Pina (47.) ill. Aduriz (83.)
Kiállítva: Paulista Gabriel (65.) ill. -

Eseménytelenül indult a mérkőzés, sokat elmond a játék képéről, hogy a 22. percben még egyik csapat sem tudott felmutatni kapura lövési kísérletet. Arról, hogy az első játékrész ne gól nélküli döntetlennel záruljon Aduriz tehetett volna, a támadó azonban büntetőt rontott, mely döntő befolyással bírt a mérkőzés végkimenetelének tekintetében. A második félidőre kanyarodván Pina gyors gólja hamar hazai vezetést eredményezett, ám a 65. percben Paulista Gabriel összeszedte második sárgáját, így idő előtt zuhanyozni mehetett. Emberelőnyét kihasználta a Bilbao, Aduriz pedig igyekezett javítani, ő szerzetez csapata egyenlítő találatát a 83. percben, mely mint végül kiderült egy pontot ért.

A La Liga állása 28 forduló után:
1. Real Madrid 70 pont, 2. Atletico Madrid 67 p., 3. Barcelona 66 p., 4. Athletic Bilbao 52 p., 5. Real Sociedad 46., 6. Villareal 45 p., 7. Sevilla 44 p., 7. Valencia 36 p.,... 18. Valladolid 26 p. (30-48), 19. Almeria 26 p. (27-52), 20. Betis 19 p.