2012. június 6., szerda

EB 2012: Horvátország bemutatása: múlt, felkészülés, keretek na és persze az esélyek

Horvátország a C csoport negyedik tagja és talán esélyese a második helyre. A napokban elvesztették egyik gólzsákjukat, a kérdés, hogy vajon meddig juthatnak Bilic tanítványai a kontinensviadalon.

Horvátország:
Déli szomszédjaink Görögország mögött végeztek a második helyen az F jelű selejtezőcsoportban és így pótselejtezőre kényszerültek. Az ellenfél a török válogatott volt, melyet az első mérkőzésen nagy meglepetésre 3-0 arányban legyőztek a visszavágó pedig 0-0 hozott és így kijutottak az EB-re. Mióta kiszakadtak Jugoszláviából minden Európa Bajnokságon részt vettek, ez lesz a negyedik fellépésük, érmet még nem sikerült szerezniük. A felkészülés során egy győzelmet és egy döntetlent sikerült elérniük.

Horvátország - Észtország 3-1
Horvátország - Norvégia 1-1

Így fest a 23 fős horvát keret:
Kapusok: 1 Stipe Pletikosa (Rosztov), 23 Danijel Subasic (Monaco), 12 Ivan Kelava (D. Zagreb)

Védők: 5 Vedran Corluka (Leverkusen), 3 Josip Simunic (D. Zagreb), 13 Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt), 21 Domagoj Vida (D. Zagreb), 6 Danijel Pranjic (Bayern München), 4 Jurica Buljat (Maccabi Haifa), 2 Ivan Strinic (Dnipro)

Középpályások: 10 Luka Modric (Tottenham), 8 Ognjen Vukojevic (D. Kijev), 16 Tomislav Dujmovic (D. Moszkva), 20 Ivan Perisic (Dortmund), 7 Ivan Rakitic (Sevilla), 19 Niko Kranjcar (Tottenham), 14 Milan Badelj (D. Zagreb), 11 Darijo Srna (Sahtar), 15 Ivo Ilicevic (HSV)

Támadók: 22 Eduardo da Silva (Sahtar), 18 Nikola Kalinic (Dnipro), 17 Mario Mandzukic (Wolfsburg), 9 Nikica Jelavic (Everton)

A horvát csapat a norvégok elleni felkészülési meccsen elvesztette Ivica Olicot a csapat gólfelelősét, így ő nem utazott el az EB-re.

Esélylatolgatás:
Nagy esélyt látok rá, hogy a horvát csapat elcsípje a csoport második helyét és továbbjusson, ám ha tovább is jutnak úgy vélem a negyeddöntő a végállomást jelentené számukra.