2014. február 11., kedd

La Liga: Ponthullajtó Bilbao - eredmények, tabella

Sem szép focit, sem pedig gólt nem hozott a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának hétfő esti zárómérkőzése Vigoban, ahol a Celta fogadta a baszk Bilbao együttesét.

Celta Vigo - Athletic Bilbao 0-0

A mérkőzés igen csak küzdelmesre sikeredett, ám a gól valahogy mindkét félből hiányzott ezen az estén. A játék többnyire mezőnyben folyt,  majd egy-egy támadás végén kósza lövéseknek lehettünk szemtanúi. A 15. minutumban Mina lövése zúgott el a kapufa mellett, míg a 28. percben Rafinha közeli lövésénél hárított nagyot a vendégek kapuvédője. A félidő végén aztán vezetést szerezhetett volna Charles a hazaiaknak, ám lövése a kapufát forgácsolta csupán. A második játékrészben aztán még ennyit sem láthattunk, mint az első felvonás során, a két csapat együttvéve nem tudott felmutatni egy darab kapura lövést, csupán tíz próbálkozást. A vendégek tán Miniain révén kerültek a legközelebb a gólszerzéshez, ám a lövés ha centikkel is de a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A Bilbso őrzi negyedik Bajnokok Ligája indulást érő helyét, ám nem tudta kihasználni a riválisok botlását, míg a Celta a megnyugtató 11. pozícióban tanyázik.

Fontos említést tennünk a bajnoki címért folyó harcról, ugyanis 23 forduló után mindhárom dobogós 57 ponttal büszkélkedik és jelenleg bizony csak a gólkülönbség dönt az FC Barcelona javára. Igen nagy harc várható a bajnoki címért, s nüanszok dönthetnek:

A La Liga jelenlegi állása:
1. Barcelona 57 pont (63:17), 2. Real Madrid 57 p., (65:24), 3. Atletico Madrid 57 p. (46:16), 4. Athletic Bilbao 44 p., 5. Villareal 40 p., 6. Real Sociedad 37 p., 7. Sevilla 31 p.,... 16. Malaga 24 p.,... 18. Valladolid 21 p., 19. Vallecano 20 p., 20. Betis 14 p.