2014. január 14., kedd

Öt torpedó ért célba, nagyon elverték a Sociedadot

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának zárómeccsén az újonc Villareal fogadta, és küldte haza jó nagy pofonnal a liga egyik legjobb formájában lévő alakulatot a Real Sociedad személyében.

Villareal - Real Sociedad 5-1 (3-0)
G: Dos Santos (16., 33.), Uche (27., 55.), M. Gomez (58.) ill. I. Martinez (60.)

A gólgyártást Giovani dos Santos a Barcelona egykori játékosa kezdte meg a 16. percben, ekkor kellett először maga mögé nyúlnia Bravo kapuvédőnek. A 27. percben a csapat házi gólkirálya Uche volt eredményes, a gólpassz pedig Giovani dos Santos nevéhez fűződött, akire nem volt ellenszere ezen az estén a vendégeknek. Hat minutummal később érkezett a harmadik torpedó, Giovani dos Santos rezgette meg a kaput, ezzel pedig sejteni lehetett, hogy a bajnoki pontok sorsa eldőlt, míg a Sociedad számára egy csúnya zakó lebegett a levegőben.

A fordulást követően ki más lett volna a főszerepben mint Giovani dos Santos, a még mindig csak 24 esztendős mexikói másodszor is kiszolgálta nigériai csatártárást, aki az 55. percben 4-0-ra módosította az eredményt. Három perccel később aztán gomez is betalált, romjaiban hevert a Sociedad, mely a mérkőzést megelőzően zsinórban öt mérkőzését nyerte meg. A 60. percben aztán jött a becsületgól, Martinez volt eredményes. Az utolsó harminc percben nem esett újabb gól, így 5-1-es Villareal győzelmet és helycserét könyvelhettünk el a tabellán.

A Villareal múlt héten is ötöt lőtt, akkor a Vallecano volt az áldozat. Vajon hétvégén az Almeria hívek is megtudják, milyen ha egy sárga tengeralattjáró vadászatra indul?

A La Liga állása 19 forduló után:
1. Barcelon 50 pont (53-12), 2. Atletico Madrid 50 p. (47-11), 3. Real Madrid 47 p., 4. Atletic Bilbao 36 p., 5. Villareal 34 p., 6. Real Sociedad 32 p., 7. Sevilla 30 p., 8. Valencia 23 p.,... 18. Valladolid 16 p. (21-33), 19. Vallecano 16 p. (19-45), 20- Betis 11 p.