2013. november 3., vasárnap

Premier League: A Cardiff nyerte az első walesi derbit - eredmények, tabella

Történelmi mérkőzéssel zárult a Premier League 10. fordulója, ugyanis a zárómeccsen az első walesi derbi került megrendezésre, melyet a hazai gárda a Cardiff nyert meg egy góllal. Soha nem szerepelt a Premier Leagueben két walesi csapat, így ez volt az első felvonás.

Cardiff - Swansea 1-0 (0-0)
G: Caulker (62.) ill. -
Kiállítva: - ill. Vorm (90+1.)

Remek hangulat és teltház fogadta a csapatokat a Cardiff City Stadiumban, melynek publikuma csupán egy gólt láthatott. Az első játékrész jó iramot és pár helyzetet hozott, gól azonban nem született. Mind mezőnyben, mind pedig kísérletek tekintetében fej-fej mellett haladtak a felek, míg nam a második játékrészben megtört a jég, megszületett a történelmi találat, az első walesi derbi gólja, mely Caulker nevéhez fűződik. A vendégek nem tudtak egyenlíteni, sőt a végén még meg is fogyatkoztak, mikor is Vorm került a kiállítás sorsára. Ekkor már a hosszabbítás percei zajlottak, így a meccset nem befolyásolta az eset. Győzelmével a Cardiff egy ponttal megelőzte a Swansea együttesét, melynél sokkal jobb szezonra számítottak, mint amit a csapat eddig mutat.

A Premeir League állása 10 fordulót után:
1. Arsenal 25 pont, 2. Chelsea 20 p. (16-8), 3. Liverpool 20 p. (17-10), 4. Tottenham 20 p. (9-5), 5. Manchester City 19 p. (28-11), 6. Southampton (19 p. (11-4), 7. Everton (19 p. (14-10), 8. Manchester United 17 p. (17-13),... 18. Norwick 8 o., 19. Sunderlan 4 p., 20. Crystal Palace 3 p.