2014. március 31., hétfő

Kiesési rangadót nyert a Málaga - eredmények, tabella

Igazi hat pontos kiesési rangadót nyert meg a Málaga, mely idegenben múlta felül, a Betis csapatát. A mérkőzést semmiképp sem nevezhetjük közönségszórakoztató találkozónak, ám a felek szándéka nem is ez volt elsődlegesen a La Liga 31. fordulójának zárómeccsén. Sokkalta fontosabb volt a pontok elosztásának a sorsa.

Betis - Málaga 1-2 (1-0)
G: Reyes (30.) ill. Juanmi (83.), Darder (87.)
A mérkőzést többnyire mezőnyjáték jellemezte, érződött a feszültség és a tét, mely a roppant fontos három pont megszerzéséért folyt. A játékosok olykor súrolták a keménység egyes szintjeit, a játékvezető ennek megfelelően ki is osztott nyolc sárgalapot. A vezetést Reyes révén a hazaiak szerezték meg, akiknek talán utolsó mentsváruk volt ez a mai mérkőzés. Sokáig úgy tűnt, hogy zsebben lehet a három bajnoki pont, ám a 83. percben érkezett Juanmi és egalizált, majd három perccel a rendes játékidő vége előtt Darder megfordította a meccset. Mindkét ízben Amrabat jegyezte a gólpasszt, mellyel a meccs hőse lett. A hosszabbításban nagy esélyt kapott a Betis egy tizenegyes formájában, amit azonban Castro kihagyott. Veredégével a Betis szinte biztos kiesőnek mondható...

Granada - Levante 0-2 (0-0)
G: - ill. Navarro (48.), Lopez (88.)
Sokkalta többet birtokolt a labdát a Granada, ám pontosabbnak a Levante bizonyult, mely a második félidőben Navarro és Lopez találatával  idegenben szerzett három pontot. A hazaiak 69 százalékos labdabirtoklás mellett csupán nyolc kísérletet és egyetlen egy kaput találó lövést tudtak felmutatni.

A La Liga állása 31 fordulót követően:
1. Atletico Madrid 76 pont, 2. Barcelona 75 p., 3. Real Madrid 73 p., 4. Athletico Bilbao 56 p., 5. Real Sociedad 50 p. (64-44), 6. Sevilla 50 p. (55-46), 7. Villareal 49 ő., 8. Valencia 40 p.,... 14. Málaga 32p.,... 18. Almeria 30 p. (33-58), 19. Osasuna 30 p. (26-52), 20. Betis 25 p.