2014. március 11., kedd

Hatalmas Rayo siker a Sociedad otthonában - eredmények, tabella

Hétfő este tovább robogott a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga), a játéknap két mérkőzéssel zárta a 27. forduló küzdelmeit. A Malaga ezen az estén elnyűhetetlennek bizonyult és nagyon fontos bajnoki pontokat szerzett, míg a Rayo hatalmas győzelmet aratott a szenvedő Real Sociedad otthonában.

Osasuna - Malaga 0-2 (0-1)
G: - ill. Samuel (14.), Amrabat (66.)
Kiállítva: - ill. Gamez (52.)

A mérkőzés egészét nézve jobban játszott a pamplónai csapat, többet birtokolták a labdát és sokkal többet próbálkoztak, míg a Málaga kevesebbszer tüzelt, ám annál pontosabb volt. Az első negyed óra végén Samuel talált a hazaiak kapujába, majd az 52. percben hátrányba kerültek a hazaiak, ekkor pedig sokan úgy gondolták, fordít az Osasuna. A hazai gól nem érkezett, ellenben a télen Malaga irányába forduló Amrabat betalált, mely magabiztos két gólos vendégsikert eredményezett. Győzelmével a Malaga pontszámban beérte és meg is előzte az Osasunát, a kiesőzóna mindkét csapat számára három pontnyira van. A mezőny nagyon egyben van...

Real Sociedad - Rayo Vallecano 2-3 (2-1)
G: I. Martinez (2.), Pardo (45+1.) ill. Larrivey (4.-büntető), Bueno (47.), Rochina (67.)
Sportfogadók számára már a Barcelona veresége is demoralizáló volt a Valladolid otthonában, most pedig a Rayo viccelte meg azokat, akik a jóval esélyesebb Sociedad mellett tették le voksukat. A mérkőzés egy gyors gólváltással kezdődött, majd a félidő végén Pardo góljának köszönhetőena hazaiak vonulhattak előnnyel az öltözőbe. A második félidőt Bueno egyenlítő gólja nyitotta, majd az i-re a pontot Rochina tette fel a 67. percben, mikor is vezetést szerzett csapata a Rayo számára. Az eredményt tartani tudta a kiesőjelölt, mely nagyon fontos három pontot szerzett, míg a Sociedad úgy fest gödörbe került, ez pedig veszélyeztetheti nemzetközi kupaindulását.

A La Liga állása 27 forduló után:
1. Real Madrid 67 pont, 2. Atletico Madrid 64 p., 3. Barcelona 63 p., 4. Athletic Bilbao 51 p., 5. Villareal 44 p., 6. Real Sociedad 43 p., 7. Sevilla 41 p., 8. Valencia 36 p.,... 18. Almeria 26 p, (26-49), 19. Vallecano 26 p. (29-61), 20. Betis 18 p.