2014. január 20., hétfő

Geráék ellen nem ment, pontokat hullajtott az Everton

Gera Zoltánnal a fedélzeten tartott otthon egyetlen egy bajnoki pontot a West Bromwich Albion, mely az Everton együttesét tartóztatta fel a 22. forduló hétfő esti zárómeccsén. A liverpooli kékek így a negyedik helyett csupán a hatodikat foglalják el.

West Brom - Everton 1-1 (0-1)
G: Lugano (75.) ill. Mirallas (41.)

A mérkőzés felemás félidőket hozott, az első játékrészt a vendégek nyomták meg jobban, sokkal több veszélyes akciót tudtak kialakítani. Az első komolyabb lehetőséget Oviedo hagyta ki a 12. percben, lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az első valamirevaló hazai lehetőséget a 30. percben jegyezhettük fel, ekkor Brunt lövését hárította könnyedén Howard. A nyomás a félidő végére góllá érett, Lukaku tálalt Mirallas elé, aki gyönyörű löketet engedett el a tizenhatoson kívülről, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. A fordulást követően aztán minden megváltozott, elmaradtak a vendég lehetőségek, míg Gera vezetésével a WBA beleadott mindent. Ennek meg is lett az eredménye, ugyanis a 75. percben Lugano egalizált fejjel egy beadást követően, s mint kiderült állította be a végeredményt. Gera Zoltán 60 percet töltött a pályán, jól játszott.

A Premier League állása:
1. Arsenal 51 pont, 2. Manchester City 50 p., 3. Chelsea 49 p., 4. Liverpool 43 p. (53-28), 5. Tottenham 43 p. (29-26), 6. Everton 42 p., 7. Manchester United 37 p., 8. Newcastle 36 p.,... 18. West Ham 18 p. (22-33), 19. Sunderland 18 p. (21-36), 20. Cardiff City 18 p. (17-38)