2013. október 1., kedd

La Liga: Granadában égett meg a Bilbao, El Arabi volt a kiscsapat hőse

A spanyol labdarúgó bajnokság (La Liga) 7. fordulójának hétfő esti zárómeccsén a Granada fogadta hazai környezetében a Bilbao együttesét.

A vendégek fásultan és ötlettelenül futottak ki a pályára, ez a játék pedig végigkísérte a találkozót, míg a Granada olykor meglepően szép támadásokat vezetett. Sokat elmond, hogy vendég részről tán Iraizos volt a legjobb. A gól nélküli első félidőt követően a gólcsend az 53. percben tört meg, mikor is El Arabi talált Iraizoz kapujába egy megítélt büntetőt követően. A gólszerző hét perccel később duplázni tudott fejjel, ezzel pedig teljesen romokba döntve a vendégeket, akikre rá sem lehetett ismerni ezen az estén. Az utolsó tíz percre felpörögtek az Athletic játékosok, azonban szépíteni sem sikerült.

A La Liga állása 7 fordulót követően:
1. Barcelona 21 pont (24-5), 2. Atletico Mardod 21 pont (19-5), 3. Real Madrid 16 pont, 4. Villareal 14 pont, 5. Athletic Bilbao 12 pont (12-12), 6. Valencia 12 pont,... 10. Málaga 9 pont,... 14. Sevilla 6 pont,... 18. Almeria 3 pont (10-17), 19. Osasuna 3 pont (5-13) 20. Vallecano 3 pont (5-21)