2013. június 19., szerda

Vb-selejzetők: Hazai győzelmek, ismét Altidore lett USA hőse

Nem született meglepetés a magyar idő szerint szerda hajnalban játszott tengerentúli vb-selejtezőkön. Mind az amerikai csapat, mind pedig Costa Rica együttese begyűjtötte hazai pályán a nagyon fontos három pontot és ezzel nagy lépést tettek a 2013-as Brazíliai világbajnokság felé.

A CONCACAF-zóna utolsó szakaszában hat csapat szerepel, ezen gárdák pedig oda-visszavágós rendszerben 10 fordulót játszanak. A hajnali két meccset befejeződött a hatodik kör, jelenleg mindenki hat lejátszott meccsel büszkélkedhet, bár van aki annyira nem lehet büszke az eredményeire.

A tabella nagyon szoros volt, ám az egyaránt 5-5 meccset játszó Costa Rica és USA állt eddig is az élen. Kvalifikálni az első három helyezett kvalifikálja magát, míg a negyedik helyezett pótselejtezőt vívhat.

Az amerikai válogatott a pótselejtezős helyen álló Honduras együttesét fogadta, a csapatokat mindössze 3 pont választotta el, ezzel is jelezvén, hogy egy esetleges vendég siker milyen szorossá tehette volna a dolgokat. Viszont nem így lett, ezúttal is Altidore volt USA megmentője, immáron nem először. A mérkőzésen egyetlen találata a született a 73. percben.

A másik találkozón Costa Rica kissé magabiztosabb 2-0-ás győzelmet aratott Ruiz és Borges találatainak köszönhetően. A tabellára rátekintve megállapíthatjuk, hogy USA és Costa Rica lépéselőnyre tett szert, míg Mexikó számára nagyon fontos lenne, hogy végre nyerni is tudjanak, ne csak döntetleneket játszani.

USA - Honduras 1-0 (0-0)
Gólszerző: Altidore (76.)

Costa Rica - Panama 2-0 (0-0)
Gólszerző: Ruiz (47.), Norges (51.)