2013. június 18., kedd

Vb 2013: Az a bizonyos hazai pálya! - Jordánia kivívta a pótselejtezőt

Az ázsiai kvalifikációs szakasz utolsó mérkőzése már nem az azonnali kijutásról, hanem a pótselejzető kiharcolásáról szólt. Igaz Omán két pontos előnnyel ment Jordániába, így a döntetlen is elég lett volna, de az a bizonyos hazai pálya rajtuk is kifogott.

A sors furcsa fintora, hogy Jordánia pont az első hazai meccsét nem tudta megnyerni a csoport utolsó Irak ellen, míg óriási meglepetésre Ausztrália és Japán is pont nélkül távozott, csakúgy mint kedd este Omán.

Nem volt mese, ők is behódoltak! Az 57. percben Ibrahim megszerezte a találkozó egyetlen gólját, mely a hármas sípszó után igazi népünnepet eredményezett. Jordánia pótselejzetőt vívhat.

Az ellenfél az 'A' csoport harmadik helyezettje lesz Üzbegisztán, mellyel oda-visszavágós meccset játszanak majd. Akkor is ott lesz az a bizonyos hazai pálya, de idegenbe is el kell menni, ami nem sok jót jelent a Jordánok számára... (Persze minden megtörténhet egy meccsen)

Üzbegisztán – Katar 5-1 (0-1)
Gólszerzők: Nasimov (60., 74.), Zoteev (72.), Ahmedov (87.), Bakajev (90-1.) ill. Ilyas (37.)