2013. június 4., kedd

Vb 2014: Japán egy a hosszabbításban szerzett büntetve kvalifikált, ők a második résztvevők

Jövőre Brazíliában kerül megrendezésre a labdarúgó-világbajnokság, melyre a házigazdán kívül eddig egyetlen csapat sem kvalifikálta magát. Ez a mai nap után már nem igaz, hiszen Japán nemzeti csapata a hajrában mentett pontot és ez az egyetlen pontocska biztos kvalifikációt ért.

A felkelő nap országának nemzeti tizenegye  akár már az előző körben kijuthatott volna, de akkor nagy meglepetésre Jordánia tudott diadalmaskodni 2-1 arányban. A találkozón végig jobban játszó és többet próbálkozó hazaiak, ám eredményben ez nem mutatkozott meg.

A 82. percben ráadásul megszerezte a vezetést Ausztrália, egy igen nagy potyagóllal, ugyanis mint a hulló falevél, úgy pottyant a hálóba Oar ívelése. A japán hálóőr  Kavasima Eidzsi igen csak becsapva érezhette magát. Ez az eredmény rendkívül jó lett volna a vendégeknek, ám nem tudták kihúzni, ugyanis a 90. percben Matt McKay ellen ítélt büntetőt a játékvezető, az ausztrál kézzel ért a játékszerhez a büntetőterületen belül. A megítélt tizengyest Honda magabiztosan értékesítette, ez pedig azt jelentette, hogy Japán kvalifikálta magát a vb-re immáron zsinórban ötödik alkalommal.

A csoport másik meccsén Omán fogadta Irak együttesét. A találkozón egyetlen gól döntött, mely Ajmi nevéhez fűződik az első félidő utolsó percében. Ezzel Omán felugrott a második helyre, Irak pedig elég reménytelen helyzetbe került.

Japán–Ausztrália 1–1 (Honda 91. – 11-esből, ill. Oar 82.)

5. Irak 6 1 2 3  4-6  5 pont

Az 1–2. helyezettek kijutnak a világbajnokságra, a 3. helyezettek pótselejtezőt játszanak oda-visszavágós alapon