2013. június 4., kedd

Vb 2014: Dél-Korea az élre állt, Libanon pedig kiszállt a harcból

Mint ahogyan arról már korábban hírt adtunk Japán mai pontszerzésének köszönhetően kvalifikálta magát a 'B' jelű ázsiai selejtezőcsoportból. Este az 'A' jelű kvartettben játszottak két meccset. Egy biztos, Libanon a továbbiakban tét nélkül játszik, Dél-Korea pedig az élre állt, ám nagyon szoros a verseny.

Katar és Irán válogatottja is egyaránt 7 ponttal várta a mai meccset, mely óriási téttel bírt. Azzal a nagy különbséggel, hogy a házigazda már egy meccsel többet játszott, így számukra a mai napon mindenképpen a győzelem lett volna az elfogadható, ám ez nem így lett. Irán válogatottja egy a 67. percben szerzett góllal bezsebelte idegenseb a nagyon fontos három pontot. A győztes találatot Ghoochannejhad jegyezte. Ezzel pedig Irán nagy lépést tett a 2014-es vb felé illetve az esetleges pótselejtezőért.

Katar - Irán 0-1 (0-0)
Gólszerző: Ghoochannejhad (67.)

A játéknap másik mérkőzésén a csoport utolsó Libanon fogadta Dél-Korea együttesét. A találkozó egyértelmű esélyese a vendég együttes volt, ám a találkozó nem éppen a papírforma szerint alakult. Libanon számára ez volt az utolsó mentsvár, számukra csak a győzelem lett volna az elfogadható és ennek tudatában léptek pályára a srácok. A 12. minutumban Maatouk lévén pedig meg is szerezték a vezetés, mely nagyon úgy tűnt, hogy három pontot és ideiglenes menekülést érhet. A 90. percben azonban második sárgalapját követően Ismail a kiállítás sorsára jutott Nincsenek információink, hogy volt-e balhé, vagy hány perces volt a hosszabbítás, csupán annyit tudunk, hogy a 96. percben Woo találata egy pontot ért Dél-Korea számára, Libanon pedig a biztos kiesők közt tudhatja magát. illetve rosszul fogalmazunk, elvesztették esélyüket a kvalifikációra.

Libanon - Dél-Korea 1-1
Gólszerzők: Maatouk (12.) ill. Woo (90+6.)

5. Libanon 7 1 2 4  3-8  5 pont

A csoport állására rátekintve megállapítható, hogy Libanon utolsó meccsét tét nélkül vívhatja meg, ennek pedig az ellenfél Irán gárdája örülhet a legjobban. Katar is gyakorlatilag elvesztette minden reményét, egy esélye van, ha Irán a következő két meccsén nem szerez pontot, ők pedig megverik Üzbegisztánt. Még ez is csak akkor lenne elég, ha gólkülönbségük jobb lenne mint Iráné, hiszen a pontazonosság elején a gólarány a dönt. A tabella első három helyén álló csapat közül még mindegyik két meccset játszik, közülük ketten automatikusan kijutnak, egyikőjük pedig majd pótselejtezhet a 'B' csoport harmadlikjával.

Az 1–2. helyezettek kijutnak a világbajnokságra, a 3. helyezettek pótselejtezőt játszanak oda-visszavágós alapon.