2014. november 9., vasárnap

Meglepő Arsenal vereség - eredmények, tabella

A hét közi Bajnokok Ligája kudarcot követően a bajnokságban sem tudott nyerni az Arsenal, sőt Wenger tanítványai idegenben hagyták mindhárom bajnoki pontot. Ezúttal i hiábavaló volt a vezetés, egy három perces rövidzárlat a Swansea javára billentette a mérkőzést.

Swansea - Arsenal 2-1 (0-0)
G: Sigurdsson (75.), Gomis (78.) ill. Sanchez (64.)

Szakadó eső és kiegyenlített mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést kevés helyzettel tarkítva. Az első játékrészben nem láthatott gólt a népes publikum, ellenben a második felvonásban, főként annak is a közepén felpörögtek az események. A 63. percben Welbeck adott pontos labdát Sanchez lábára, a chilei pedig köszönte szépen és a kapuba helyezte el a játékszert. Ez volt Alexis nyolcadik bajnoki találata, mellyel a góllövőlistán feljött a harmadik helyre, míg zsinórban negyedik bajnokiján tudott eredményes lenni. Bő tíz perccel később aztán kontrázott a Swansea, Gibbs pedig sárgalapért cserébe buktatta a hazaiak játékosát. A 27 méterre megítélt szabadrúgás mögé Sigurdsson állt, az izlandi lába pedig nagyon elsült, hatalmas gólt akasztott a jobb felső sarokba. Ezt követően jött a győztes csere, Bony helyére érkezett Gomis, aki megszerezte első Premier League találatát. Ezzel három perc alatt fordítottak a walesiek és otthon tartották a három bajnoki pontot. Győzelmével a Swansea előzött és ötödik, míg az Arsenal egészen a hatodik pozícióig csúszott vissza.

Íme a Premier League állása:
1. Chelsea 29 pont, 2. Southampton 25 p., 3. Manchester City 21 p., 4. West Ham 18 p. (19:14) 5. Swansea 18 p. (15:11) 7. Manchester United 16 p.,... 10. Everton 14 p. (20:18), 11. Liverpool 14 p. (14:15), 12. Tottenham 14 p. (14:16),... 18. Leichester 9 p., 19. QPR 8 p., 20. Burnley 7 p.

Íme a góllövőlista élmezőnye:
1. Agüero (Manchester City) 12 gól
2. Diego Costa (Chelsea) 10 gól
3. Sanchez (Arsenal) 8 gól
4. Berahino (West Brom) 7 gól
5. Austin (QPR), Chadli (Tottenham), Pellé (Southampton), Sakho (West Ham) 6-6 gól