2014. november 4., kedd

Idegenben győzött és már nem kieső a Sunderland - eredmények, tabella

Alsóházi, de úgy is fogalmazhatunk, hogy kiesési rangadóval zárult az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulója hétfő este. A két főszereplő a Crystal Palace és a Sunderland volt, utóbbi győzelmével elhagyta a kiesőzónát, míg előbbi a küszöbére sodródott és csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg az újonc Leichestert.

Crystal Palace - Sunderland 1-2 (0-1)
G: Brown (55.-öngól) ill. Fletcher (31., 90+5.), Gomez (79.)
Kiállítva: Jedinak (87.) ill. -

Hazai pályán fagyott be a Palace, mely az első játékrészben kapura veszélytelenül rúgta a bőrt, a Sunderland védő harmadában elfogyott a tudomány. A vendégek sem halmozták a kapuralövéseket, ám lényegesen többször próbálkoztak, mint  Warnock tanítványai. A háló először a 31. percben rezgett, ekkor egy beadásra érkezett remek ütemben Fletcher, a skót támadó 11 méterről bólintott Pantilimon kapujának jobb alsó sarkára. A román kapuvédőnek esélye sem volt a földre fejelt labdával szemben, ugyanis elmozdult a másik irányba. A félidőt követően egy fokkal magasabb fordulatszámra kapcsolt a hazai csapat, ám ez többnyire csak a labdabiroklásban mutatkozott meg. Kósza kapuralövési kísérletek is voltak, azonban ezek rendre az alapvonalon hagyták el a játékteret. Az 55. percben Brown hathatós segítségével sikerült az egyenlítés, a vendégek védője roppant szerencsétlenül ért a labdába, így öngól született.  A 79. percben aztán jött Gomez és ismételten megszerezte a vezetést a Sunderland számára. Pár perccel a vége előtt aztán kiszállt a hazaik középpályása Jedinak, aki második sárgáját követően mehetett zuhanyozni. Az i-re a pontot Fletcher tette fel a 95. percben, a Palace teljesen kinyílt, ezt pedig kihasználték a vendégek.

Íme a bajnokság állása:
1. Chelsea 26 pont, 2. Southampton 22 p., 3. Manchester City 20 p., 4. Arsenal 17 p. (18:11), 5. West Ham 17 p. (19:14), 6. Swansea 15 p., 7. Liverpool 14 p. (13:13), 8. Tottenham 14 p. (13:14), 9. Everton 13 p (19:17), 10. Manchester United 13 p (16:14),... 18. Leichester 9 p., 19. QPR 7 p., 20. Burnley 4 p.