2012. június 5., kedd

Ronaldinho nem jön Európába, megvan új brazil csapata

Pár napja látott napvilágot az a hír, miszerint a Barcelona korábbi zsenije a 32 éves Ronaldinho beperelte csapatát a Flamengót, mely 16 millió euróval tartozik neki. A bíróság a javára ítélt, így felbontotta szerződését a klubbal és elindult a találgatás, vajon hol folytatja a brazil. A hírek arról szóltak, hogy a nevelő együttese a Gremio vagy a PSG lehet a befutó, de egyes források zsíros Kínai szerződésről is beszéltek. A találgatásoknak hamar vége szakadt, ugyanis az brazil Atletico Mineiro csapata bejelentette Roni szerződtetését.  A felek egy az év végéig szóló szerződést kötöttek egymással, átigazolási díj nem volt, mivel a szerződésbontással szabadon igazolhatóvá vált Ronaldinho.

A zseni új csapata a harmadik helyen áll a nemrég indult brazil pontvadászatban, miután két mérkőzést követően százszázalékos a csapat. Mindkét fordulót 1-0 győzelemmel zárták és csupán gólkülönbségük végett vannak a harmadik pozícióban.

Szerző: Őszi Ádám