2012. június 10., vasárnap

Németország nagy nehezen, de legyőzte Portugáliát

Igazi szúperrangadót rendeztek a B csoport második mérkőzésén, Németország együttese találkozott Portugália legjobbjaival. A mérkőzést többnyire a németek irányították, viszont nagyon sokáig gól képtelenek voltak, az első játékrészben csak helyzetekig jutottak. A félidő végén Pepe révén nagyon közel álltak a vezetéshez a portugálok, ám a lövés a felső lécről a gólvonalra vágódott, így a csapatok 0-0 döntetlennel vonulhattak az öltözőbe. A második játékrész erős német nyomással kezdődött és bizony több alkalommal nagyot kellett menten a portugál védőknek. A percek teltek és egyre közeledett a mérkőzés vége mikor a németek megszerezek a vezetést a 72. percben Mario Gomez révén. A támadó egy jobb oldali beadást követően bólintott a kapuba. A mérkőzés hajrájában Naniék akár a győzelmet is megszerezhették volna, de még gólt sem sikerült szerezniük. Előbb egy beadásból született felső léc, majd pedig két komoly ziccert is elszórakoztak, így maradt az 1-0.