2012. június 10., vasárnap

Messi tripla és argentin győzelem Brazília ellen.

Argentína  és Brazília nemzeti csapata felkészülési mérkőzést játszott egymással New Jersey városában. A találkozó hét gólt hozott, így a nézők nem unatkoztak a lelátón. A mérkőzés hőse a Barcelona sztárja Lionel Messi volt, a maga három góljával. A vezetést Romulo góljával a brazilok szerezték meg a 23. percben, s erre jött Messi válasza a 31. és a 34. minutumban. A felek 2-1 argentin vezetéssel vonultak az öltözőbe. A második játékrészben összekapták magukat a brazilok és meg is fordították a mérkőzést. Előbb Oscar talált be az 56. , majd pedig Hulk a 76. percben és ezzel megvolt az előny, ám nem sokáig. Mindjárt a középkezdést követő első argentin támadás góllal végződött Fernández talált be még szintén a 76. percben. A végső szó Messié volt, aki a 85. percben akasztott egy óriási bombát a bal felső sarokba és ezzel beállította a 4-3 végeredményt. A végén még történt két kiállítás, mikor is a három perce a pályán lévő Lavezzi kakaskodott Marceloval és mindkettejük jutalma piros lap volt.

Három találatával Messi immáron 26 gólos a válogatottban és feljött az argentin örök góllövőlista negyedik helyére. Előtte áll még Diego Maradona, Hernan Crespo és Gabriel Batistuta.

A találkozó összefoglalója íme videón:

Felkészülési mérkőzés: New Jersey, East Rutherford, 81 994 néző.
Brazília - Argentína 3–4 (1–2)
Gól: Romulo (23.), Oscar (56.), Hulk (76.), illetve Messi (31., 34., 85.), F. Fernández (76.)
Kiállítva: Marcelo (91.), ill. Lavezzi (91.)

Brazília: Rafael Cabral – Rafael da Silva (Danilo, 80.), Bruno Uvini, Juan, Marcelo – Sandro, Romulo (Casimiro, 74.) – Hulk, Oscar (Giuliano, 60.), Neymar – Leandro Damiao (Pato, 68.). Szövetségi kapitány: Mano Menezes

Argentína: Romero – Zabaleta, Fernández, Garay, Rodríguez – Mascherano, Gago, J. Sosa (Guinazú, 56.) – Higuaín (Lavezzi, 88.), Messi, Di María (Agüero, 74,). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella