2012. június 10., vasárnap

Igazi görög dráma az EB nyitómérkőzésén

Kezdetét vette az Európa Bajnokság a Lengyelország-Görögország nyitómérkőzéssel, mely igazi görög drámába illő eseményeket hozott. A mérkőzést mind a két csapat idegesen kezdte, ám a lengyel gárda ragadta magához előbb a kezdeményezést. Több alkalommal veszélyeztették Halkiasz kapuját, ám az első negyed óra nem hozott gólt. A 17. percben viszont megszületett az Európa Bajnokság első találata, miután Piszcek jobb oldali beadását követően  Lewandowski bólintott a hálóba. Óriási ünnep és ováció volt,mind a pályán mind pedig a lelátón. A vezető találat túlságosan is megnyugtattat a házigazdát és a mérkőzés elején tapasztalt iram lényegesen visszaesett. A görög válogatott csak vagdalkozott, szép játékot nem tudott kialakítani. A 34. percben Papastathopoulos kapott sárga lapot, ám annak jogossága erősen vitatható volt, majd pedig a 44. játékpercben óriási bírói tévedés született, ugyanis felmutatta a bíró a második sárgát és a pirosat. Mind a két kapott sárga rossz ítéletnek bizonyult, a bíró sporttárs aligha vezet több mérkőzést az EB-n. Ehhez társult a következő baki, mikor a hosszasításban lengyel kezet ért a labda a tizenhatoson belül, de a sporttárs továbbot intett.

A második félidőt jobban kezdték a görögök és egyenlítettek tíz emberrel, mikor is Szalpingidisz talált a kapuba. Ezt követően mezőnyjáték folyt, ám a 69. percben egalizálódott a létszám. Egy görög támadó lábát rúgta ki Szczesny mikor az eltolta mellette a labdát. A megítélt büntető mögé Karagunisz állt és ki is hagyta, a cserekapus hárított. A találkozó hátralévő részében próbálkoztak a csapatok de igazi veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani, így a nyitómérkőzés 1-1 döntetlent hozott.

Hányasra értékelitek a bíró ténykedését egy 1-10 skálán?