2012. május 13., vasárnap

Bombameglepetés Szegeden, elmaradt a Veszprémi bajnokavatás

A kicsit mogorva szegedi bika örülhetett
Idén a férfi kézilabda bajnokság döntője nem három, hanem csupán két győzelemig tart, s mint már megszokott lehet, nem más mint a Szeged és a Veszprém csapata vívja a párbajt. Az első meccset nagyon simán, 33-22-re nyerte a Veszprém hazai pályán, ám Szegeden ennél sokkal szorosabb mérkőzésre lehetett számítani.

A találkozó az első mérkőzéssel ellentétben parázs küzdelmet hozott.  A meccs elejétől fogva a mindig a Szeged vezetett  egy-egy góllal, de a Veszprém tartotta a lépést, így a félidőben 11-10 állással vonultak a felek a szünetre. A második félidőben sem engedte elszakadni ellenfelét a Veszprémi csapat, igaz a vezetést sem sikerült megszerezniük a remekül játszó Szeged ellen. A második félidő közepén alakult ki a találkozó legnagyobb előnye, ez három gólt jelentett, ekkor 19-16-ra vezettek a hazaiak, ám a Veszprém hamar legalizálta ezt az eredményt. Parázs, feszült végjáték következett, melyből a Szeged került ki győztesen 24-23 arányban. Óriási siker ez Szegeden, a bajnoki cím pedig a mindent eldöntő harmadik felvonáson fog eldőlni Veszprémben.

Magyar csapat még nem tudott győzni az új veszprémi arénában, a Szeged erre a bravúrra fog készülni...