2014. december 17., szerda

Klubvilágbajnokság: Afrikai győzelem a helyosztón

Az erőviszonyoknak megfelelően az afrikai Szétif nyerte az ötödik helyért rendezett helyosztót az ausztrál Sydney Wanderers ellenében, ám a vártnál sokkalta nehezebben. A felek között csupán a tizenegyespárbaj döntött.

ES Szétif  - Western Sydney Wanderers 2-2 (0-1) - büntetőkkel 5-4
G: Mullen (50.-öngól), Ziaya (57.) ill. Castelen (5.), Saba (89.)

Mezőnyben mindvégig roppant kiegyenlített volt a találkozó, ezt mutatja az 50-50 százalékos labdabirtoklás. A győzelemért azonban többet tettek az afrikai csapat játékosai, ezt jelzi a dupla annyi kapuralövési kísérlet, mint a túloldalon. A mérkőzés egy Castelen góllal kezdődött, ezzel meglepetésre a Sydney vezetett, s a Szétif csupán az 50. percben tudott egalizálni Mullen öngólja révén. Az 57. percban aztán már az előny is megvolt, Ziaya találata révén. Úgy festett, hogy zsebben az ötödik hely, azonban a végét elaludta az afrikai csapat, Saba pedig egy perccel a rendes játékidő vége előtt a kapuba talált. A hosszabbítás kétszer tizenöt perce nem hozott döntőst, így büntetőpárbaj következhetett, melyet csakúgy mint a mérkőzést a Szétif kezdett rosszabbul, ám a legvégén az algériai klub örülhetett, ugyanis míg náluk hárman rontottak, a túloldalon négyen.

December 16.: Cruz Azul (mexikói) – Real Madrid (spanyol) 0-4
December 17.: Auckland City (új-zélandi) – San Lorenzo (argentin)

Az 5. helyért:
December 17.: ES Szétif (algériai) - Western Sydney Wanderers (ausztrál) 2-2 - büntetőkkel 5-4