2014. október 5., vasárnap

Újfent kikapott az angol sereghajtó - eredmények, tabella

Tovább szenved az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) újonca, a Queens Park Rangers, mely ezúttal a West Ham United otthonában szenvedett két gólos vereséget. Nézzük milyen eredmények születtek a 7. fordulóban. hogyan áll a bajnoki tabella és kik alkotják a góllövőlista élmezőnyét.

West Ham - QPR 2-0 (1-0)
G: Onuoha (5.-öngól), Sakho (59.) ill. -

Szó szerint hamar öngólt lőtt a QPR, az 5. percben ugyanis Onuoha egy szögletet követően a saját kapujába juttatta a játékszert. Az első játékrészben alig jutott el helyzetig a vendég csapat, ez a második félidőben változott, a kísérletek azonban többnyire pontatlanok voltak. Az 59. percben Tomkins átadását követően Sakho duplázta meg a Kalapácsosok előnyét, ezzel eldöntve a három bajnoki pont sorsát és beállítva a végeredményt. A West Ham fellépett a felsőházba, míg a QPR gólkülönbségének köszönhetően ligautolsó a Burnley és a Newcaslte mögött.

Íme a bajnokság jelenlegi állása:
1. Chelsea 19 pont, 2. Manchester City 14 p., 3. Southampton 13 p., 4. Manchester United 11 p. (13:10), 5. Swansea 11 p. (10:8), 6. Tottenham 11 p. (9:7), 7. West Ham 10 p. (12:10), 8. Arsenal 10 p. (11:9), 9. Liverpool 10 p. (10:10),... 17. Everton 6 p., 18. Nercastle 4 p. (7:14), 19. Burnley 4 p. (3:10), 20. QPR 4 p. (4:15).