2014. október 28., kedd

Győzelmével már nem sereghajtó a QPR - eredmények, tabella

Hétfőn a QPR és az Aston Villa összecsapásával lezárult az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulója. Az újonc londoniak immáron nem liga utolsók, Austin góljai döntöttek a Loftus Road közönségének nagy örömére

QPR - Aston Villa 2-0 (1-0)
G: Austin (17., 69.) ill. -

Bár mezőnyben és a mérkőzés egészét tekintve igen alárendelt szerepet játszott a hazai együttes, Austin villanásai révén a QPR otthon tartotta a három pontot. Az első valamirevaló lövés gól lett, egy tért ölelő felívelést Zamora készített le mellel, Austin pedig kapásból laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot. A vendégek kapuvédőjének esélye sem volt, mintha zsinóron húzták volna a hálóba a játékszert. A túloldalon a Villa játékosai több ízben eltalálták a kaput, ám Green eszén nem tudtak túljárni az első játékrészben.

A második játékrészben fokozta a tempót a Villa, azonban nem akart megszületni az egyenlítő találat, mely az 55. percben Clark lábában maradt. A védő egy szabadrúgást követő kipattanóra csapott le, ám közelről tévesztett. Ültek a hazai kontrák, előbb Hooilett találta telibe a kapufát, majd Austin két perccel később már a hálót rezgette. Az i-re a pontot Vargas tehette volna fel, azonban a chilei szélső hatalmas helyzetet rontott.

Íme a Premiel League jelenlegi állása:
1. Chelsea 23 pont, 2. Southampton 19 p., 3. Manchester City 17 p., 4, West Ham 16 p., 5. Arsenal 14 p. (15:11), 6. Swansea 14 p. (13:10), 7. Liverpool 14 p. (13:12), 8. Manchester United 13 p., 9. Everton 12 p.,... 18. Sunderland 8 p., 19. QPR 7 p., 20. Burnley 4 p.

1. Agüero (Manchester City), Diego Costa (Chelsea) 9-9 gól