2013. szeptember 4., szerda

Ligakupa: három gólos kaposvári diadal a megyei rangadón

Útjára indult a labda a magyar Ligakupában, szerdán 17 órai kezdettel négy találkozó került megrendezésre. Két ízben idegenben csípett el pontot alacsonyabb osztályú csapat, míg a somogyi rangadón a Rákóczi örülhetett a három pontnak.

A Haladás hazai pályán pocsékolt el három pontot és két gólos vezetést, ugyanis Andorka révén a félidőben már 2-0 állt az eredményjelzőn. A hajrában azonban érkezett Beliczky, aki három perc alatt egalizálta az állást, ezzel pontot mentve a Gyirmót javára. Csakugyan 2-2-es döntetlent ért el a bajnokságban remekül rajtoló Pápa, aki azonban hátrányt ledolgozva mentette döntetlenre a meccset az Ajka ellen.

A Paks hat gólos meccsen múlta felül a Kozármisleny csapatát, míg a bajnokságban szenvedő Kaposvár feltámadt hamvaiból és megnyerte a megyei rangadót a Siófokkal szemben.

Haladás - Gyirmót 2-2 (2-0)
G: Andorka (12., 43.) ill. Beliczky (80., 83.)

Kaposvár - Siófok 3-0 (0-0)
G: Waltner (60.), Pecseli (62.-öngól), Balázs (79.)

Lombard Pápa - Ajka 2-2 (0-1)

Paks - Kozármisleny 4-2 (1-1)
G:  Szabó (12.), Hullám (50.-büntetőböl), Tököli (81.), Délczeg (91.) ill. Tóth (32.)', Farkas (69.)