2015. október 19., hétfő

MLS: Konferenciabajnokot avattak keleten

A New York Red Bulls labdarúgócsapata könnyedén nyert soros ellenfelével szemben, s biztosította be bajnoki aranyérmét, már ami saját konferenciáját illeti. Az már korábban eldőlt, hogy Marsch csapata a rájátszásban erőnyerő lesz, míg a DC United visszaverte a Columbus Crew támadását, a két csapat egymás ellen dönthet az utolsó fordulóban a másik erőnyerő helyről.

DC United - Chicago Fire 4-0 (1-0)
G: Pontius (39.), Boswell (67.), Espindola (71.), Saborio (80.) ill. -

A Chicago Fire szempontjából már nem volt tétje a mérkőzésnek. ellenben a DC united számára roppant fontos volt a találkozó, ugyanis a Columbus Crew nyert és előzött, így az erőnyerő pozíció visszaszerzése volt a tét. A washingtoni klub ennek megfelelően hajtott, kétszer annyi lövési kísérletet eresztett el, mint ellenfele, a végeredmény pedig több mint meggyőzőre sikeredett. Ami a Fire szereplését illeti, ezzel a vereséggel biztossá vált, hogy a keleti konferencia sereghajtójaként fejezi be a 2015-ös idényt. Nem akármilyen mérkőzés jön a jövő héten, a DC és a Crew egymás ellen meccsel, s döntheti el, hogy melyik csapat végez erőnyerő pozícióban. Egy pont a differencia, a döntetlen a fővárosiaknak jó.

New York Red Bulls - Philadelphia 4-1 (4-0)
G: Grella (1, 17.), Wright-Phillips (4.), Lawrence (44.) ill. Le Toux (55.)

A Red Bulls roppant hamar lerendezte a meccset, a 4. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn, bő negyed óra után pedig már 3-0! A vendégeknek esélye sem volt, a hazai csapat hatalmas mezőnyfölényben és magabiztossággal játszott, s biztosította be konferenciaelsőségét, melyhez akár egy pont is elég lett volna. Az már korábban eldőlt, hogy a Philadelphia nem lesz tagja a rájátszás mezőnyének, míg Marsch csapata erőnyerőként egy kört pihenhet az egyenes kieséses szakaszban.

4. David Villa (New York City), Larin (Orlando City)  – 17 gól
6. Wondolowski (San Jose Earthquakes), Wright-Phillips (New York Red Bulls) – 16 gól