2015. május 21., csütörtök

MLS: Németh dupla és gólpassz a tavalyi finalista ellen

Gólzáporba torkollott a Sporing Kansas City és a tavalyi döntős New England Revolution összecsapása. A gólokból kivette a részét a hazaiak magyar támadója Németh Krisztián két ízben is a hálóba talált.

Sporting Kansas City - New England 4-2 (3-1)
G: Dwyer (29.), Németh (39., 46.), Feilhaber (43.-büntető) ill. Agudelo (11.), Caldwell (64.)

Roppant lendületesen kezdett a vendég csapat, mely már a 9. percben megszerezhette volna a vezetést, ám Fangundez centerezése nem volt tökéletes, a labda pár centivel a kapufa külső éle mellett hagyta el a játékteret. Két minutummal később aztán rezgett a háló, a hazaiak komplett védelme kapitulált, Agudelo fűzte át magát a két belső védőn és Melia mellett a hálóba gurított. A 29. percben aztán érkezett a válasz, Németh Krisztián beadását Dwyer vette mellre, majd félfordulatból kilőtte az alsót, s ezzel már 1-1 állt az eredményjelzőn. Az első felvonás hajrájára fordulva aztán Krisztián is feliratkozott a góllövők közé, egy rögzített szituációt követően mozgott remekül a rövid felé, s csúsztatott a kapuba. A félidőben három gól állt a hazaiak neve mellett, erről Feilhaber gondoskodott, miután a játékvezető a büntetőpontra mutatott. Halkan megjegyezzük, hogy volt kis visszarántás, ám ez nem ért büntetőt, a hazaiak támadója el sem esett, gólhelyzetben sem volt, így teljesen jogos volt a vendég játékosok reklamációja. Ha minden ilyet befújnának, akkor büntetőpárbajból tevődnének ki a meccsek.

A fordulást követően aztán jött újfent Németh Krisztián, 25 másodperccel a középkezdés után robbant az aréna, a magyar támadó remek passzt kapott, s egy az egy ellen higgadtan fejezte be az akciót, Kinghton nem tudott túljárni az eszén. A 64. minutumban aztán szépített a New England egy az alapvonalról visszatett labdára a második hullámban érkezett Caldwell, s passzolt a hálóba. Ez azonban csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

A Sporting immáron négy meccse veretlen, Németh Krisztián pedig 5 bajnoki találatnál jár, s ezzel csapata legeredményesebb játékosa.

A folytatásban:
máj. 23. 02:00  Columbus Crew - Chicago Fire
máj. 23. 04:30  L. A. Galaxy - Houston Dynamo
máj. 23. 23:00  Toronto FC - Portland Timbers (Eurosport)
máj. 24. 01:30  New England - D.C. United
máj. 24. 02:00  Montreal Impact - FC Dallas
máj. 24. 03:00  Colorado Rapids - Vancouver Whitecaps
máj. 24. 04:00 Seattle Sounders - Sporting Kansas
máj. 24. 04:00  Real Salt Lake - New York City
máj. 24. 23:00  New York Red Bulls - Philadelphia (Eurosport 2)
máj. 25. 01:00  San Jose Earthquakes - Orlando City (Eurosport 2)

A góllövőlista élmezőnye:
1. Dempsey (Seattle Sounders), Kamara (Columbus Crew)  7 gól
3. Martins (Seattle Sounders), Rivero (Vancouver Whitecaps), Barnes (Houston Dynamo), Wondolowski (San Jose Earthquakes)  6 gól
7. Perez (FC Dallas), Altidore (Toronto FC), Németh Krisztián (Sporting Kansas City), Wright-Phillips (New York Red Bulls)– 5 gól
10. Castillo (FC Dallas), Giovinco (Toronto FC), G. Torres (Colorado Rapids), C. Davies (New England Revolution), Adi (Portland Timbers), Bruin (Houston Dynamo), Larin (Orlando City), Kaka (Orlando City), Dwyer (Sporting Kansas City), Agudelo (New England Revolution) – 4 gól