2015. április 18., szombat

Nyögvenyelős Bayern siker, tovább tart a Hertha remek sorozata

Túl vagyunk a szombat délutáni meccsdömpingen, Dárdai Pál csapata a Hertha pedig hetedik mérkőzésén sem talált legyőzőre, egyre biztosabb a bennmaradás. Ez azonban nem mondható el a Freiburg együtteséről, mely kiesési rangadót bukott. Ami pedig a Bayern Münchent illeti, a három pont megvan, ám más pozitívumot nem igazán említhetünk Guardiola csapatával kapcsolatban...

Hoffenheim - Bayern München 0-2 (0-1)
Helyszín: Rhein-Neckar Aréna - 30150 néző
Vezette: Tobias Stieler
Gólszerzők: - ill. Rode (38.), Beck (90+3.-öngól)
Sárga lap: Rudy (19.), Beck (68.), Volland (70.) ill. Müller (21.), Dante (24.)
Kiállítás: ill. -

Hoffenheim: Baumann - Beck, Strobl, Bicakcic, Toljan (Schipplock 85.) - Polanski (Szalai 69.), Rudy, Schwegler, Firmino, Volland - Modeste (Zuber 69.). Vezetőedző: Gisdol

Bayern München: Neuer - Bernat (Boateng 46.), Badstuber, Dante, Rafinha - Gaudino (Alcantara 57.), Rode, Götze, Müller, Weiser - Lewandowski (Pizarro 89.). Vezetőedző: Guardiola

Kulcsemberei nélkül továbbra sem megy a Bayern München szerere, ez az állítás még akkor is helytálló, ha a csapat három ponttal távozott Hoffenheimből. A mutatott játék nem volt túl meggyőző, az igazi Guardiola csapat most nagyon messze van a valóságtól. A 18. percben Lewandowski hagyott ki egy hathatós helyzetet, majd Szalai riválisa Modeste mulasztott el egy lehetőséget fél óra elteltével. A 38. percben aztán tombolt a kicsiny vendég szektor. Előbb a fejüket fogták a szurkolók, ugyanis Müller lövését hárítani tudta Baumann, azonban szűk fél perccel később Rode bevágta a labdát a hálóba. Arról, hogy ne Bayern vezetéssel vonuljanak a csapatok az öltözőbe, Volland tehetett volna, a támadó fejese azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A fordulást követően eldönthette volna  Guardiola csapata a meccset, ám előbb  Lewandowski a felsőlécet találta telibe, majd Baumann védett hatalmasat Alcantara lövésénél. A kipattanóra Müller csapott le, ám ő sem tudott túljárni Baumann eszén. A 63. percben aztán Volland lövésénél Neuer csak nézett, ám a támadó 23 méterről ha csak picivel is de célt tévesztett. Ezt követően a cserék és a sárga kártyák vették át a főszerepet. Gisdol mester Szalai Ádámnak is bizalmat szavazott, a válogatott csatár a 69. percben érkezett meg a meccsbe. Az utolsó húsz perc kimagasló, nagy helyzet nélkül csordogált el, a Bayern begyűjtötte a három bajnoki pontot, ám kihangsúlyozandó, hogy ez a produktum roppant gyenge volt. A találkozót egy Beck öngól zárta, ezzel 0-2 állt a végén az eredményjelzőn...

Hertha BSC - 1. FC Köln 0-0 (0-0)

Dárdai Pál csapata a Hertha tovább húzza veretlenségi sorozatát, a kiesés elől menekülő fővárosi csapat immáron hét mérkőzés óta nem talált legyőző, s a Köln ellen is megvoltak a lehetőségek, Langkamp, Skjelbred és Haraguchi is közel állt a gólhoz. AKöln nem játszott túl veszélyesen a kapura, a hazaiak remekül szűrtek, igaz az első játékrész derekán Brecko kis híján eredményes tudott lenni. Dárdai vezetésével a Hertha stabilitást nyert, ez pedig úgy fest bennmaradást ér a klubnak.

Freiburg - Mainz 2-3 (0-2)
G: Mehmedi (81.), Schmid (90+2.) ill. Okazaki (39., 45+1.)

A Mainz megszakította a kiesés elől menekülő Freiburg jó sorozatát, hiába lépett fel roppant támadóan, s eresztett kapura dupla annyi kísérletet a hazai csapat, a Mainz sokkalta jobban gazdálkodott lehetőségeivel. Az első játékrész végébe belealudt a Freiburg, Okazaki pedig szűk hat perc alatt kettőt helyezett el Bürki kapujába, ezzel gyakorlatilag "eldöntve" az alsóházi meccset. A 81. percben Mehmedi szépített, s visszahozta a hazai szívekbe a reményt, mely sokáig nem virult, ugyanis két perccel később Mali a Mainz harmadik gólját is a kapuba helyezte.  S mint később kiderült, nagyon fontos gól volt ez, ugyanis Schmid a ráadásban megszerezte a Freiburg második találatát, ám ez sem volt elegendő a pontszerzéshez. Nagyon fontos idegenbéli három pontot tehetett ezzel zsebre Szalai Ádám korábbi csapata, így hét pontra kerül a kiesőzóna, mely roppant közeli volt.