2015. március 16., hétfő

Footgolf: Pályarekorddal rajtolt a magyar bajnokság

Fel van adva a lecke a címvédőnek Lengyel Bélának, ugyanis a 2015-ös Országos Footgolf Bajnokság 1. fordulóját a Hinora Footgolf Versenyt pályarekorddal nyerték. A tét idén különösen nagy, kvalifikálni lehet a világbajnokságra!

Elrajtolt az idei szezon, elrúgóhoz állt a mezőny a hétvégén Kisorosziban, ahol pályarekord született, a címvédő pedig abszolútban "csak" harmadik lett, míg kategóriájában másodikként zárt. Az új pályarekordot és egyben a Hinora versenyt Podusil György nyerte 67 rúgással, míg mögötte Nagy Balázs végzett 68 érintéssel. A dobogó harmadik fokára a címvédő Lengyel Béla állhatott neve mögött egy 70-es számmal. Az idei szezon tehát másként kezdődik mint a tavalyi, hatalmas küzdelemre van kilátás, ahogyan azt a felvezetőben említettük, a tét hatalmas.

Kategóriánként természetesen más és más dobogós eredmények láttak napvilágot, a hölgyeknél például a tavalyi győztes Ujvári Izabella diadalmaskodott, ám a szervezők külön dicsérete, hogy ezúttal a hölgyek mezőnye is dúsult, öten álltak az elrúgóhoz.

Legközelebb április 12-én fut össze a footgolf hazai mezőnye, új pálya mutatkozik be, a helyszín Zirc lesz, azon belül pedig a Forest Hills Golf & Country Club. A szervezők szeretettel várnak mindenkit.

Végezetül pedig nézzük kategóriánként a Hinora verseny dobogósait!