2012. október 16., kedd

A brazilok csúnyán elverték a franciákat legyőző Japánokat, Neymar dupla és újabb Kaká gól

A brazil labdarúgó válogatott azt követően, hogy 6-0-ra megverte pár napja Irak együttesét a mai napon Lengyelországban csapott össze a franciákat 1-0-ra legyőző Japán válogatottal. A mérkőzés kifejezetten egyoldalúra sikeredett, a dél-amerikaiak uralták a játékot és négy alkalommal be is vették ellenfelük kapuját. Az első gólra a 11. percig kellett várni, akkor Paulinho egy Oscar passz után talált a hálóba. A 25. percben Neymar büntetőből növelte kettőre az előnyt, így vonultak a félidőre a felek.

A második játékrészben az öltözőben maradtak az ázsiaiak és ezt Neymar meg is bosszulta  az előkészítő ismét Oscar volt. A végeredményt pedig az ismét kezdőként helyet kapó Kaká állította be a 75. percben Luiz passzát követően. A rendkívül megfiatalított brazil csapat összeérni látszik, Kaká pedig remek teljesítményt nyújtott mind a két meccsén. Brazília így zsinórban hatodik győzelmét aratta, ezen meccseken a gólarány 24-2. Ez meccsenkénti elképesztő kereken 4-es rúgott gólátlag.

Japán-Brazília 0-4 (0-2)
Gólszerző: Paulinho (11.), Neymar (24., 47. – az elsőt 11-esből), Kaká (75.)