2012. augusztus 13., hétfő

Öt gólos őrült derbin verte az angol bajnok a BL győztest a szuperkupában

Tegnap került megrendezésre a Manchester City-Chelsea angol szuperkupa mérkőzés. A találkozó elején a City dominált inkább, viszont a 40. percben Torres révén a BL győztes londoni alakulat szerezte meg a vezetést. Alig telt el két perc, egy buta szabálytalanságot követően megnehezítette dolgát a Chelsea, hiszen Ivanovic nyújtott páros lábbal történő becsúszását piros lappal díjazta a játékvezető. Ebben egy pozitívum volt, neki biztosan jutott meleg víz. A második játékrészre egy még elszántabb City jött ki, mely pillanatok alatt megfordította a mérkőzést, előbb az 53. percben Yaya Toure vette be Cech kapuját, majd pedig az 59. percben Tevez lőtt szédületesen nagy gólt. A 65. percben úgy tűnt óriási verés lehet a vége ha ez így folytatódik, ugyanis Nasri találatával már 3-1 állt az eredményjelzőn. A Bl győztes alakulat azonban nem hagyta kitömni magát, sőt a 80. percben még tíz emberrel szépíteni is sikerült. A csereként beállt Bertrand volt eredményes. Az eredmény ezt követően nem változott, így a bajnok legyőzte a szuperkupában a regnáló BL címvédőt.

Szerző: Őszi Ádám