2012. augusztus 13., hétfő

Kuyt betalált, ám a bajnok Galatasaray nyerte az öt gólos török szuperkupa meccset

Tegnap rendezték a török szuperkupát, melyet a Galatasaray és a Fenerbahce csapata vívott egymással. A két ősi rivális mérkőzése remek és látványos küzdelmet hozott. A vezetést a bajnok Galata szerezte meg a 19. percben Bulut révén. Mikor már mindenki azt hitte 1-0 lesz a félidő Alex egyenlített a hosszabbításban. A második félidőben Bulut ismét vezetéshez juttatta a bajnokot az 58. percben, de erre is volt válasza a Fenernek új igazolása Kuyt szerezte meg első találatát tétmeccsen új csapatában, így 65 percnyi játékot követően 2-2 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés képe ekkor nagyot változott, ugyanis Baytara a Galatasaray játékosa piros lapot kapott, ezzel pedig csapatát nagyon nehéz helyzetbe sodorta. A mérkőzésen a 90. percben jött a csattanó, mikor is a hátrányban játszó bajnok jutott büntetőhöz és nem hagyta ki a lehetőséget. A megítélt tizenegyest Inan értékesítette és ez azt jelentett, hogy a Galatasaray hódította el a szuperkupát. Remek parázs hangulatú mérkőzés kerekedett, olyan igazi török rangadót láthattak a nézők.