2012. június 19., kedd

Olaszország a legjobb nyolc között

Az olasz válogatott számára csak a győzelem volt az elfogadható az írek elleni mérkőzésen, vagy pedig búcsúzhattak volna a tornától. A találkozó abszolút olasz fölényt és győzelmet hozott, így a csizmások csoport másodikként bejutottak a negyeddöntőbe és várják ellenfelüket a keddi napon.

A találkozó elején mindjárt magukhoz ragadták a kezdeményezést Cassanoék, ám Kevin Doyl ha picit szemfülesebb az íreknél lehetett volna a vezetés tíz perc játék után. Ezt követően sorra jöttek az olasz támadások, helyzetek és ez a fölény a 36. percben góllá is érett Cassano csúsztatása ugyan a hálót nem érte, de a felső lécről a gólvonal mögé pattant és ezzel vezettek az olaszok 1-0. A második félidő úgy folytatódott, ahogyan az első végződött, az olaszok irányítottak és próbálkoztak, de gól nem született egészen a 90. percig. A történethez előbb hozzá tartozik, hogy Andrews kiállítgatta magát második sárga lappal a 89. percben, Balotelli pedig a 90.-ben egy szögletet követően büntetett. Félollóból szerzett háttal a kapunak bődületes gólt és ezzel beállította a 2-0-ás végeredményt.