A támadófutball ünnepére készültünk, ám nem ezt kaptuk, a holland válogatott ugyanis roppant taktikusan játszott, lévén számukra a döntetlen is jó volt a csoportelsősséghez. A három pont sorsáról aztán Van Gaal csodacseréi döntöttek, ezzel pedig ha csúnya játékkal is, de eredményesen, nyertek Robbenék.
1. félidő: Ként fantasztikus játékos nélkül érkeztek meg a csapatok a pályára, a hollandoknál Robin van Persie sárga lapok miatt, míg a túloldalon Vidal, sérülés és elővigyázatosság gyanánt hagyta ki a meccset. Tömött lelátok és heroikus hangulat fogadta a csapatokat, ám a mutatott játék nem nőtt fel a nézőtérhez. Chile számára csakis a győzelem hozhatta meg a csoportelsősséget, így nekik kellett előre menni, Van Gaal legénysége nem erőltette a támadójátékot, inkább beált védekezni, kontrákra lesni. A hatalmas tét, a brazilok elkerülése érezhetően rányomta a meccsre a bélyegét, a feszültség tapintható volt.
Az első helyzetet a 23. percben jegyezhettük fel, egy chilei szögletnél nagy volt a tömörülés a kapu előtt, így egy visszagurított variációt láthattunk, ám Gutiérrez 14 méterről fölé lőtt. Az első valamirevaló holland lehetőségre a 35. percig kellett várnunk, ekkor Robben ívelt be egy rögzített helyzetet, a felkószáló De Vrij pedig 5 méterről fejelt mellé, nem tudta irányítani a labdát. Sok mindent elárult az a statisztika, mely 47-167-es passzarányt mutatott Chile javára! Ennek ellenére nagyobb helyzeteket Robbenék dolgoztak ki. A Bayern zsenije a 40. percben saját térfeléről indult meg, s vezette a labdát az ellenfél büntetőterületén belülre, ahol aztán keresztbe ellőtt a kapu előtt. Két percre rá kettő a három ellen mehettek, ám Lens ahelyett, hogy kereste volna a túloldalon Robbent, csúnyán a kapu fölé lőtt. Az első félidő legnagyobb helyzete Gutiérrez előtt adódott a 44. percben, hét méterről sikerült a kapu fölé csúsztatni egy beadást követően a játékszert. Meddő chilei mezőnyfölény, pár veszélyes holland kontra és semmi más...!
2. félidő: A második játékrész aztán ugyan úgy kezdődött mint az első, Chile próbálkozott, Van Gaal pedig immáron láthatóan türelmetlen volt, a kapitánynak nem tetszett a hollandok által mutatott játék. Az első lövést az 56. percben jegyezhettük fel, ekkor Sanchez 40 méterről eresztett el egy löketet mely jócskán fölé szállt. Viszont tény ami tény, az első kísérlet most előbb jött, mint az első felvonásban. A találkozó előtt a támadófoci ünnepét vártuk, de nagyon nem ezt kaptuk...!
A 65. percben aztán Sanchez bőrözte be ellenfelét az alapvonalon, majd pár fokos szögből tüzelt, Cillessen a helyén volt. A túloldalon aztán Robben kevergetett, majd lőtt 16-ról, a labda igaz kipattant Bravo kezéről, ám a kapuvédő begyűjtötte a bogyót. Mindkét kapitány cserélt, friss erővel lódultak a felek az utolsó húsz percnek.
A 75. percben aztán Robben szögletét követően a labda Kuyt fejét találta meg, a rutinos támadó azonban nem tudta a kapura irányítani azt. Egy minutummal később aztán a csereként beálló Depay dolgoztatta meg Bravot, aki a léc fölé tolta a labdát. A szögletet követően aztán rezgett a háló, második labdaérintéséből gólt szerzet Fer, aki Janmaat beadása után bólintott a kapuba (1-0).
A 81. percben aztán kis híján De Jong csúsztatott a saját kapujába. A folytatásban nem sikerült egyenlíteni, sőt a hosszabbításban Robben robogott el a bal szépen majd tálalt az érkező Depay elé, aki könnyedén passzolt a kapuba (2-0).
Ezzel eldőlt, hogy Hollandia csoportelsőként, míg Chile másodikként lép a nyolcaddöntőbe és várja este soros ellenfelét az 'A' jelű kvartettből.
Hollandia - Chile 2-0 (0-0)
Sao Paulo, Arena Corinthians 66294 néző; vezette: Bakary Gassama (gambiai)
Hollandia: Cillessen - Vlaar, De Vrij, Blind, Janmaat - De Jong, Sneijder (Fer 77.), Wijnaldum, Robben - Kuyt (Kongolo 89.), Lens (Depay 69.).
Chile: Bravo - Medel, Gato Silva (Valdivia 70.) Jara, Mena - Isla, Aránguiz, Diaz, Gutiérrez (Beausejour 46.) - Vargas (Pinilla 84.), Sánchez.
G: Fer (77.), Depay (90+2.) ill. -
S: Blind (64.) ill. Gato Silva (25.)
Kiállítás: - ill. -
A B-csoport végeredménye:
1. Hollandia 9 pont (10-3)
2. Chile 6 pont (5-3)
3. Spanyolország 3 pont (4-7)
4. Ausztrália 0 pont (3-9)
Őszi Ádám