2012. június 2., szombat

Mai program: EB Felkészülési meccsek és VB selejtezők

Cikkünkben a mai válogatott labdarúgó mérkőzések párosításáról és időpontjairól számolunk be. Számtalan EB résztvevő lép ma pályára, illetve Világbajnoki selejtezőket rendeznek Afrikában és Dél-Amerikában.

Kezdjük az EB-re készülő csapatokkal:

Dánia - Ausztrália 17:00 óra
Lengyelország - Andorra 17:00 óra
Anglia - Belgium 18:15 óra (SportKlub)
Norvégia - Horvátország 19:00 óra
Hollandia - Észak-Írország 20:00 óra (Digi Sport)
Portugália - Törökország 20:45 óra (Sport1)

2014-es VB selejtező Dél-Amerika:

Uruguay - Venezuela 20:00 óra
Bolívia - Chile 22:10 óra
Argentína - Ecuador 00:30 óra (Digi Sport)

9.Bolívia40134:81

Afrikában is megkezdődtek a küzdelmek 10 csoportban 40 ország küzd a kijutásért a selejtező jelenlegi szakaszában.

Algéria - Rwanda 21:30 óra

Működik egy facebookos oldalunk is, kedveljétek, likoljátok az oldalt és üzenőfezlatokon megjelennek a legfrissebb hírek. Jó kommentelgetést, olvasgatást http://www.facebook.com/SportToll

tabella forrása: eredmenyek.com

Felkészülés: Pofon az ukrán és az olasz válogatottnak, örömittas Szbornaja

A tegnapi nap folyamán négy csapat lépett pályára, azon csapatok közül akik részt vesznek a pár nap múlva kezdődő kontinensviadalon. Mint arról már beszámoltunk, a magyar válogatott legyőzte Csehország legjobbjait. Nézzük a másik három csapatnak hogyan sikerültek a mérkőzései.

Az egyik párharcban Zürichben két EB résztvevő csapott össze egymással, Olaszország és Oroszország együttese. Az első félidőben puhatolóztak a csapatok, mindössze egy orosz kapufa született, Az olasz támadók nem nagyon tudtak érvényesülni a remek lestaktikát alkalmazó védőkkel szemben. A második félidő elején előbb Balotelli, majd pedig Pirlo előtt adódott helyzet, de gól nem született. Nem úgy az 59. percben, mikor egy lendületes ellentámadást követően Kerzsakov lőtt De Sanctis kapujába 1-0. Ezt követően Shirkov volt a főszereplő, előbb a 75. percben került kihagyhatatlan helyzetbe és gurított a kapuba, majd pedig a játékidő lejárta előtt egy perccel megadta a kegyelemdöfést, mikor is egy kipattanó labdát értékesített 3-0. Ezzel a Szbornaja kiütötte Olaszországot és remekül hangolt a tornára, míg a csizmásoknak lehet pont jókor jött még ez a pofon. A sérülést szenvedő Buffonnak úgy tűnik nem nagy a baja, nincs veszélyben a szereplése.

Oroszország - Olaszország 3-0

A másik találkozón Ausztria fogadta az EB társrendező Ukrajna csapatát. Már a harmadik percben megvolt az osztrák vezetés Junuzovic találatával. Az eredmény az első félidőben nem változott, majd sikerült az egyenlítés Gusev révén az 56. percben és ez egy kisebb gólzápor kezdete volt. A 62. percben Arnautovic révén az előny ismét szomszédainknál volt, ám ezt Gusev nem nézte jó szemmel és még a 65. percben egyenlített. Így tíz perc leforgása alatt három gólt láthatott a publikum. Mikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent érkezett ismét Arnautovic és Ausztria javára eldöntötte a találkozót a hosszabbítás elején. Intő jel lehet ez a vereség Shevchenkoék számára.

Ausztria - Ukrajna 3-2