2012. május 26., szombat

A Barcelona kupagyőzelemmel búcsúzott Guardiolától

A Barcelona huszonöt perc alatt eldöntötte a Spanyol Király Kupa döntőjét, melyet az Atletic Bilbao ellen vívtak, este a Vicente Calderon stadionban, Madridban. A Katalánok a mérkőzés elején tudatosították szándékukat, ugyanis a harmadik percen a harmadik gólhelyzetüket Pedro gólra váltotta. A labda elvétve került Bilbao játékoshoz, de ha került akkor is csak pillanatokra. Több kihagyott helyzet után előbb Messi köszönt be a huszadik percben, majd öt percre rá Pedro duplázott, így a félidő felén túl kicsivel már 3-0 volt a katalánok előnye. Ezt követően visszavett a Barca, ez látszott a játékon. Tisztelendő a Bilbao csapatában, hogy sok csapattal ellentétben egy pillanatig sem álltak be védekezni, küzdöttek és hajtottak. A második félidőben már nem született gól, akadt helyzet itt is és ott is. Egy gólt megérdemelt volna Bielsa együttese, ám nem sikerült Pinto kapujába találni. Így a mérkőzés 3-0 végeredményt és Barca sikert hozott, Josep Guardiola utolsó mérkőzésén ült a Barca kispadján és a mai sikerrel, négy esztendő alatt 14. serlegét szerezte meg a klubbal.