2015. augusztus 5., szerda

Újabb kulcsember dőlt ki a Juventusnál

Noha pánikhangulat még nincsen az Öreg Hölgynél, az elmúlt pár nap történései sok jóval nem kecsegtetik a Serie A címvédőjét. Két kulcsjátékos is biztosan lemarad az augusztus végi bajnoki rajtról.

Sami Khedira alighogy érkezett meg Torinóba komoly sérülést szenvedett, így a debütálására biztosan várni kell. A német középpályásra legalább 2 hónapos kényszerpihenő vár, így vele Massimiliano Allegri októbernél előbb nem számolhat. Az eset kicsit emlékeztet minket Vermaelen barcelonai érkezésére, ám kívánjuk, hogy Khedira felépülése ne húzódjon el annyira.

A legfrissebb hír pedig a támadószekciót érinti negatívan, a 22 esztendős Real Madrid nevelés, az előző szezon egyik hőse Alvaro Morata a keddi tréningen vádlisérülést szenvedett, mely előzetesen egy hónapos kényszerpihenőt mutat, így ha az esetében minden rendben lesz, akkor a második, harmadik forduló környékén már ott lehet a Serie A meccsein. De az sincs kizárva, hogy összedrótozzák a bajnoki rajtra.

A Juventus számára szombaton élesben is megkezdődik a szezon a Lazio elleni szuperkupa mérkőzéssel.

BL-selejtező: Újabb drámai mérkőzés hét góllal

Fojtatódott a Bajnokok Ligája 3. selejtezőköre, a játéknap nyitánya pedig méltó folytatása volt a tegnapi mérkőzéseknek, avagy drámai mérkőzés után kazah csapat van a rájátszásban.

FC Astana - Helsinki JK 4-3 (1-2)
G: Twumasi (44.), Canas (47.-büntető), Shomko (56.), Postnikov (90+3.) ill. Jallow (4.), Baah (42.), Zeneli (86.-büntető)
Kiállítás: Twumasi (71.) ill. -

Önmagában a kazah és a finn bajnok csatája nem igazán mozgatta meg az agytekervényeinket előzetesen, s bevártuk volna a következő mérkőzéseket az összefoglalóval, ám az események tükrében nem tudtunk elmenni a meccs mellett, így gyorsan belevágtunk az összefoglaló megírásába.

A finnországi gól nélküli döntetlent követéen a párharc egyértelmű favoritjává nőtte ki magát az Astana, mely azonban pocsékul kezdte a meccset, s Jallow 4. percben szerzett gólja azt jelentette, hogy a kazah továbbjutáshoz minimum két gól kell. Ekkor még nem is sejthettük, hogy micsoda mérkőzésbe, flúgos futamba, érzelmi viharba torkollik a mérkőzés. Az első játékrész hajrájában Baah góljával már 0-2 állt az eredményjelzőn, a lelátón pedig a méla döbbenet lett úrrá. Nem ez volt azonban a félidei eredmény, Twumasi ugyanis egy perccel a félidő előtt szépíteni tudott, igaz később negatív hőssé vált, de a végén ez senkit nem érdekelt Kazahsztánban.

A fordulást követően aztán a meccset is megfordította az Astana, egy büntető és egy szép akciógól, a Helsinki JK sülyedését hozta, ám sikerült felfújni a mentőcsónakot zeneli a 86. percben büntetőt értékesített, s úgy festett, hogy idegenben lőtt gólokkal továbblép a finn bajnok. Ekkoron, pontosabban a 71. perctől emberhátrányban játszott az Astana, s a lelátókon nem sok hit maradt, a játékosok azonban nem adták fel, a ráadásban jött a dráma, Postnikov betalált, ezzel pedig nyert a kazah csapat, s ott van a Bajnokok Ligája rájátszásában.

Kedden is állt a bál a Bajnokok Ligájában, fantasztikus meccseket és meglepetéseket láthattunk.

BL-selejtező: Hatalmas meglepetés, kiesett az Ajax

Ha a kora esti Molde-Dinamo Zagreb meccset drámai jelzővel illettük, csak ismételni tudjuk önmagunkat, ugyanis a Rapid Wien egy roppant fordulatos meccsen olyan meglepetést okozott, melyre sokan gondolni sem mertek. Eközben az AS Monaco kérte a következőt a Bajnokok Ligája rájátszására fordulva!

Ajax - Rapid Wien 2-3 (0-2)
G: Milik (53.), Gudelj (75.) ill. Beric (12.), Schaub (39., 77.)

Már az odavágón Ausztriában elért döntetlen is hatalmas meglepetésnek számított, a visszavágón történtekre pedig csak nagyon kevesen számíthattak, az igazán elvakult fanatikusok. Az álom azonban valóra vált, illetve Amszterdamban rémálomba csapott át. Dermedten figyelhette a meccset az Amszterdam ArenaA közönsége, a Rapid ugyanis két gólos előnyt alakított ki az első játékrészben, a válasz pedig sehol sem volt. Fontos megjegyezni, hogy a meccs folyamán borzasztóan hatékony volt az osztrák klub helyzetkihasználása, Schaub pedig hőssé vált. A második félidőben Milik találata reménysugarat adott a hazaiak számára, míg a 75. percben a lengyel gólpasszát követően Gudelj egalizált, s ekkor mindenki úgy érezhette, hogy nyeregben van az Ajax, azonban gyorsan jött a válasz. Az egyenlítő találatot követően két perc sem telt el, s Schaub másodszor is betalált, ez a gól pedig továbbjutást ért a Rapid Wien számára, mely bár sok párharc van még vissza, úgy gondolom kijelenthetjük, hogy a 3. selejtezőkör legnagyobb meglepetése.

AS Monaco - BSC Young Boys 4-0 (0-0)
G: Cavaleiro (54.), Kurzawa (64.), Martial (70.), El Shaarawy (77.) ill. -

Formalitásnak ígérkezett a visszavágó, s gálamérkőzés lett belőle, a nem bajnoki ágon a svájci ezüstérmes csúnya vereségbe szaladt bele az zAS Monaco otthonában. Egy félidőn át állta a sarat a Young Boys, a második felvonásban pedig minden összejött a hazaiak számára. Sorra jöttek a gólok, s a csereként beálló El Shaarawy is betalált, az olasz csatár zárta a gólok sorát.

aug. 5. 16:00 Astana - HJK Helsinki