Folytatódott a Bajnokok Nemzetközi Kupája, a Manchester City először, míg az AS Roma másodszor lépett pályára. Sterling megszerezte első gólját a Polgárok mezében, a mérkőzés pedig büntetőárbajba torkollott, melynek hőse Joe Hart lett.
AS Roma - Manchester City 2-2 (1-1) - büntetőkkel 4-5
Vezette: J. Gillet (ausztrál)
Gólszerzők: Pjanic (8.), Ljajic (87.) ill. Sterling (3.), Iheanacho (51.)
Sárga: - ill. -
Kiállítás: - ill. -
AS Roma: De Sanctis (Lobont 65.) - Florenzi (Maicon 46.), Manolas (Yang-Mbiwa 46.), Romangoli (C. Leandro (46.), Torosidis (Keita 46.) - Pjanic (Doumbia 65.), De Rossi (Ashley Cole 46.), Ucan (Ljajic 46.) - Iturba (Falque 46.), Totti (Destro 46.), Gervinho (Naingollan 46.). Vezetőedző: Rudi Garcia
Manchester City: Caballero (Hart 46.) - Clichy (Kolarov 46.), Mangala (Denayer 46.), Kompany (Evans 81.), Sagna (Horsfield 46.) - David Silva (Lopes 46.), Garcia (Navas 46.), Zuculini (Nasri 46.), Fernando (Yaya Toure 46.) - Iheanacho (Unal 73.), Sterling (Barker 46.). Vezetőedző: Pellegrini
Lendületesen és eseménydúsan kezdődött a mérkőzés. Sterling első labdaérintése nem sikeredett túl szépre, ám a második máris gólt ért. Iheanacho passzát követően a 3. percben Sterling vette be De Sanctis kapuját. Sokáig azonban Caballero kapuja sem maradt érintetlen, Pjanic a 8. minutumban hatalmas gólt akasztott a Polgároknak, melynek kezdőjében mindössze egyetlen angol játékos Sterling kapott helyet. A gólváltást követően aztán De Sanctis került munkába, David Silva eresztett meg egy kellemetlen lövést, ám az olasz kapuvédő ezúttal a helyzet magaslatán volt. Sterling művészi alakítása nem ért büntetőt a játékvezetőnél pár perccel később, az ausztrál pedig meg is jegyezte magának az angolt, ugyanis a félidő feléhez érve Florenzi csúnyán felrúgta őt, ám a játékvezetői síp néma maradt, ha ez nem volt büntető, akkor semmi. A kezdeti iram és lendület egyébként alább fagyott. Bő fél óra elteltével még egy De Sanctis védést feljegyezhettünk, David Silva kevergetett remekül, majd löbbölt Iheanacho fejére, aki azonban középre bólintott.
A fordulást követően, ahogyan az várható volt, jól átalakultak a csapatok, gyakorlatilag csapatot váltott mindkét fél. Az olaszok és az angolok is egyaránt kilencet cseréltek. Di Sanctis és Pjanic maradt az egyik oldalon a pályán, míg a másikon csupán a fiatal nigériai támadó Iheanacho kapta meg a lehetőséget Kompany mellett. Gyakorlatilag mintha új meccs kezdődött volna. A 48. percben Ljajic közel állt a vezetés megszerzéséhez, ám lövése ha kicsivel is de célt tévesztett, míg Iheanacho a túloldalon nem hibázott, s meghálálta a belé plántált bizalmat, kihasználva az olasz védelem hatalmas hibáját. A mérkőzés egész csendes mederben csordogált, Garcia pedig a 64. percben még fennmaradó két játékosát is lecserélte. A kapuba beálló Lobont aztán gyorsan foglalkoztatottá vált, előbb egy kijövetelnél kellett mentenie, majd Yaya Toure tekerésénél kellett résen lennie. A 73. percnem Iheanacho számára is véget ért a meccs, ekkor már csak Kompany volt a pályán a 22 kezdő játékos közül. Azonban a mérkőzés a számára is cserével fejeződött be, a 81. percben G. Evans érkezett a helyére. Mindezt leírhattuk, mert annyira eseménytelen volt a meccs...! A 87. minutumban aztán jött Ljajic, s gyönyörű gólt lőtt szabadrúgásból, majd a túloldalon Yaya Toure kis híján 3-2-re módosította a végeredményt, azonban tekerése ha centikkel is de mellé ment. Jöhetett tehát a büntetőpárbaj.
Az első pár Toure és Naingollan nem hibázott, ám ezt követően Kolarov csúnyán rontott. Vele párhuzamosan Ljajic sikeresen panenkázott, így az olaszoknál volt az előny. Navas büntetője sem volt túl jó, de azért bement, az olaszok részéről pedig nem jött a hiba, Destro is magabiztos volt. Lopes nem hibázott, Hart pedig majdnem védett, ám Falque lövése bepattant a kezéről. Ezt követően maga az angol válogatott hálóőre állt a labda mögé, s mezőnyjátékosokat megszégyenítő módon rúgta a labdát a félőbe, azonban ezt követően hárítania kellett volna a folytatáshoz. Hárított is! Hart volt ezekben a pillanatokban a meccs hőse, Doumbia panenkája nem ült, így öt pár után 4-4-el folytatódhatott a párharc. Horsfield higgadtan beverte, Keita azonban nem, Hart fogta a büntetőjét. Ezzel két pontot szerzett a City, egyet pedig a Roma.
Korábban játszották:
Los Angeles Galaxy – Club America 2-1
San Jose Earthquakes – Club America 1-2
Club America – Manchester United 0-1
Real Madrid – AS Roma 0-0 - büntetőkkel 6-7
Benfica – PSG 2-3
A Bajnokok Nemzetközi Kupájának további menetrendje:
Július 22. – 02:30 PSG – Fiorentina
Július 22. – 05:00 Barcelona – Los Angeles Galaxy
Július 22. – 05:00 Manchester United – San Jose Earthquakes
Július 23. – 02:00 New York Red Bulls – Chelsea
Július 24. – 12:00 Manchester City – Real Madrid
Július 25. – 02:00 Benfica – Fiorentina
Július 25. – 12:00 AC Milan – Inter
Július 25. – 22:00 Barcelona – Manchester United
Július 26. – 00:00 PSG – Chelsea
Július 27. – 01:30 New York Red Bulls – Benfica
Július 27. – 12:00 Inter – Real Madrid
Július 29. – 02:00 Chelsea – Barcelona
Július 29. – 04:00 Club America – Benfica
Július 29. – 12:00 Real Madrid – AC Milan
Július 30. – 03:00 Manchester United – PSG
Augusztus 2. – 21:00 Fiorentina – Barcelona
Augusztus 5. – 21:00 Chelsea – Fiorentina
Az előző esztendőkben rendre nyolc csapat alkotta a Bajnokok Nemzetközi Kupájának mezőnyét, körbejátszást követően pedig a csoportelsők döntőt játszottak. Idén azonban sokkal több, szám szerint 16 csapat száll harcba a tengerentúlon. Az első és a második csoport gárdái körmérkőzést játszanak, míg a nagy harmadik csoportban igen vegyesen mérkőznek a csapatok, van akinek több, van akinek pedig kevesebb meccse lesz. Ezen tabella csak az átláthatóság kedvéért született, hogy lássuk, ki milyen teljesítményt nyújtott összességében. Serleg és végső győztes is lesz, a rájátszásról, döntőről részletesebben később olvashattok.
Őszi Ádám