2015. február 24., kedd

UEFA Ifjúsági Liga: Újabb meglepetés, újabb nívós búcsúzó

Egy híján megvan az UEFA Ifjúsági Liga negyeddöntőinek párosítása, utolsó előtti csapatként, az AS Roma csatlakozott a nívós mezőnyhöz. A nyolcaddöntők eddig jó pár meglepetéssel szolgáltak, így volt ez most is, hiszen a Barca előtt csoportelsőként végző Ajax toronymagas favoritja volt a párharcnak.

Ajax - AS Roma 0-0 - büntetőkkel 5-6

Végletekig feszítették a húrt a csapatok, a sokkalta esélytelenebbnek számító AS Roma remekül állta a sarat, a holland támadásokat, hiábavaló volt minden próbálkozás, mind az első, mind pedig a második játékrész végén 0-0 állt az eredményjelzőn. A szabályok értelmében nem hosszabbítás, hanem egyből büntetőzés következhetett, a nyolcaddöntők során immáron negyedik alkalommal. Roppant magabiztosak voltak az ifjú titánok, az első öt páros hibátlanul rúgott. Ezt követően azonban vendég részről Paolelli értékesítette sajátját, hazai részről pedig Eiting rontott, ezzel pedig az olasz fiatalok ünnepelhettek.

Chelsea/Zenit - Atletico Madrid

7 gólos: Solanek (Chelsea), Mayoral (Real Madrid)
6 gólos: Al Azzouzi (Ajax), Sinclair (Liverpool), Leya (Anderlecht), Byrne (Manchester City)
5 gólos: Brasnic (Leverkusen), Crowley (Arsenal), Vergos (Olympiacos), Ruiz (Porto)