2012. június 13., szerda

Portugália egy őrült öt gólos mérkőzésen győzte le Dániát

Remek, izgalmakkal teli és fordulatos mérkőzést játszott egymással a dán és a portugál válogatott a B csoport második fordulójának első mérkőzésén. Hiába volt már két gólos portugál vezetés a mérkőzésen, a dánok egyenlíteni tudtak, ám a cserecsatár Varela nem sokkal a lefújás előtt döntött.

Kezdeti dán támadások után a tizedik perc tájékán magukra találtak a portugálok. Az első gólra a 24. percig kellett várni, akkor egy bal oldali szögletet követően Pepe remekül bólintott a rövidbe. Nem érezték biztosnak egy gólos vezetésüket a portugálok ez a játékukon is meglátszott, hajtottak tovább, melynek meg is lett az eredménye a 36. percben egy Nani beadást bombázott a kapuba Postiga hét méterről. Ezt követően sem adták fel a dánok, a portugál védők csak asszisztáltak Bendtner fejes góljánál a 41, percben, ugyanis a csatár négy méteres körzetében egy védő sem helyezkedett.

Mindjárt a fordulást követően növelhette volna az előnyt Ronaldo, de ziccert rontott. Nagyon nincs formában a portugál hiszen a 78. percben ajtó ablak ziccert hibázott el, a kapu mellé gurított. Olyan érzése volt az embernek Ronaldoval tizenketten vannak a dánok, hiszen nem járt vissza védekezni és a helyén folyamatosan vezették a támadásokat a dánok, akik bátran próbálkoztak a tizenhatoson kívülről is. Aztán jött a portugál hideg zuhany, ismét Bendtner villant fejjel a a 80. percben és ezzel kiegyenlítette az állást. A 87. percben jött a mérkőzés csattanója, a cserecsatár Varela előbb hatalmas luftot rúgott, majd az elé pattanó labdát iszonyatos erővel bombázta a bal alsó sarokba 3-2. Megvolt az egyenlítésre az esélye a túloldalon, de Schöné csúnyán földurrantott és  így Ronaldoék bezsebelték a számukra nagyon fontos három pontot.

B csoport 2. forduló:
Lviv, Arena Lviv, 32 000 néző. Vezette: Thomson (skót)
Portugália - Dánia 3-2 (2-1)
Gól: Bendtner (41., 80.), ill. Pepe (24.), H. Postiga (36.), Varela (87.)

Beharangozó: Dánia-Portugália és Németország-Hollandia

A mai napon sem maradunk mérkőzés nélkül, a B csoport küzdelmeivel folytatódik az Európa Bajnokság, pályán a dánok, portugálok, németek és hollandok. Sok minden eldőlhet a mai napon, ám össze is kuszálódhat a csoport. nézzük ki kivel játszik, és milyen egymás elleni múlttal rendelkeznek.

D csoport 2. forduló Lviv:
Dánia - Portugália 18:00 (m1)

Dánia: A dán csapat nagy meglepetésre az első fordulóban legyőzte Hollandia csapatát, így összekuszálta a szálakat a csoportban. Mai esetleges győzelme továbbjutást jelentene. Ha kikapnak akkor sincsen gond, lehet javítani a németek ellen a harmadik fordulóban.

Portugália: Az első fordulóban vereséget szenvedtek Ronaldoék a német csapattól, így nekik ez a mai mérkőzés létfontosságú. Ha netán vereséget szenvednek, akkor lemondhatnak a továbbjutásról. Mindenképpen a győzelemért kell hajtaniuk.

Múltidéző: 1970 óta eddig tizenegy alkatommal találkozott egymással a két csapat és a mérleg 6 portugál győzelem 2 döntetlen és 3 dán diadal. Legutóbb Dánia győzött 2-1-re az EB selejtezőkön, mivel egy csoportban selejtezett a két csapat. Íg van miért törlesztenie a portugáloknak, hiszen csak másodikok lettek Bendtnerék  mögött és pótselejtezőt kellett vívniuk. A két csapat közti legnagyobb különbség 1971-ben volt, akkor a portugálok 5-0-ra győztek.

Hollandia - Németország 20:45 (m1)

Hollandia: Az első fordulóban nagy meglepetésre vereséget szenvedtek a dán válogatottól, így este Németország ellen az az életben maradás a tét Robbenék számára. Ha vereséget szenvednek Gomezéktől, akkor minden bizonnyal lemondhatnak a továbbjutásról.

Németország: Nem könnyen de győzelemmel kezdték a EB-t, a portugál válogatottat győzték le 1-0-ra, így viszonylag nyugodtabban várhatják a ma esti szúperrangadót.

Múltidéző: Mindig is rangadónak számított a két csapat találkozója, 1974 óta tizennégy alkalommal csaptak össze, és ezeken a mérleg teljesen kiegyenlített, hiszen 4 német győzelem 6 döntetlen és 4 holland diadal született. A találkozók álltalában gól dúsak voltak, hiszen mind a két csapat nyíltsisakos támadójátékot játszik, reméljük ma sem lesz másképpen. A legnagyobb különbség egy 2011-es barátságos mérkőzésen volt, akkor a németek 3-0-ra tudtak győzni.

Sötét idők járnak a Rangers háza táján
Forr a levegő Skóciában az 54-szeres  rekordbajnok Glasgow Rangers háza táján. A klubbot csődeljárás alá vonták még a szezon alatt, ezért tíz pontos büntetést is kapott, ám most a harmadosztályba való száműzése a téma. A klub több mint 20 millió fontos adóhátralékkal küszködik, és sorsáról a skót élvonal másik 11 együttese dönt majd. Ha a többség ellene voksol akkor a következő szezont a skót harmadik ligában lesznek kénytelenek megkezdeni a "protestánsok". A klubot korábban már kizárták az átigazolási piacról, így a csapat kerete jelentősen gyengülhet, ha kulcsjátékosok távozak.

A hírek szerinte egyébként üzleti és bevételi okok miatt a 11 csapat illetékesei megtartanák a Rangerst az első vonalba, a Celtic pedig el sem tudná képzelni a bajnokságot a nagy rivális nélkül. Viszont elég ha öten a klub ellen szavaznak...