2015. május 24., vasárnap

MLS: A Seattle sem bírt Némethékkel

Nemrég még vezette a nyugati konferenciát a Vancouver, mely zsinórban második vereségét könyvelhette el, s utóbbi öt mérkőzésén csak egyszer gyűjtötte be a három bajnoki pontot. A hóhér ezúttal a Rapids volt, míg Németh Krisztián és csapata a Seattle Sounders otthonából is ponttal távozott. Végezetül pedig szót kell ejtenünk az újonc NYC-ről, avagy David Villa csapata sereghajtóvá avanzsálódott.

Seattle Sounders - Sporting Kansas 0-0

Öt meccsesre dagadt a Sporting Kansas City veretlenségi sorozata, avagy a Németh Krisztiánnal felálló csapat a Seattle Sounders otthonából csent egy pontot. Sikerült kikapcsolni, hatástalanítani Dempseyt, avagy úgy is fogalmazhatunk, hogy Melia lehúzta a rolót. Németh végigjátszotta a mérkőzést, a két csapatot jelenleg két pont választja el a tabellán a Sounders javára.

Real Salt Lake - New York City 2-0 (0-0)
G: Stertzer (25.), Saborio (49.) ill. -

Továbbra is a "sárban vesztegel" az újonc New York City szekere, avagy David Villa csapata immáron tíz mérkőzés óta veretlen, s konferenciájának legutolsó helyére csúszott vissza. Nemsokára érkezik Lampard, a csapatnak pedig hatalmas szüksége van az angolra, az eredmények és a mutatott játék is ezt tükrözi. A Real Salt Lake Stertzer és Saborio találatával mondhatni könnyedén tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Colorado Rapids - Vancouver Whitecaps 1-0 (0-0)
G: Pittinari (51.) ill. -

A jó szezonrajt után immáron kijelenthetjük, hogy gödörben van a a Whitecaps, mely a Colorado Rapids otthonában, a sereghajtó otthonában is elbukott. A három pont sorsáról Pittinari találata döntött a második félidő elején.

A folytatásban:
máj. 24. 23:00  New York Red Bulls - Philadelphia (Eurosport 2)
máj. 25. 01:00  San Jose Earthquakes - Orlando City (Eurosport 2)

1. Kamara (Columbus Crew)   9 gól
2. Dempsey (Seattle Sounders)   7 gól
3. Martins (Seattle Sounders), Rivero (Vancouver Whitecaps), Barnes (Houston Dynamo), Wondolowski (San Jose Earthquakes)  6 gól
7. Perez (FC Dallas), Altidore (Toronto FC), Németh Krisztián (Sporting Kansas City), Wright-Phillips (New York Red Bulls), Giovinco (Toronto FC), Davies (New England Revolution) – 5 gól

Végezetül pedig a bajnoki tabella:

MLS: Szenvedő listavezetők, Giovinco már ötnél jár

A Toronto FC megszerezte idény béli negyedik győzelmét, avagy a három pontot a Juve ex-támadója Giovinco gólja biztosította. A keleti konferencia listavezetője a DC United nem bírt a tavalyi döntős New Englanndal, mely hosszú ideig kilenc emberrel állta a sarat, míg a Montreal a nyugati konferencia első FC Dallas nótáját húzta el.

Toronto FC - Portland Timbers 1-0 (1-0)
G: Giovinco (5.) ill. -

Továbbra is igaz a Timbersre, hogy bár jól játszik az együttes, a gólok és az eredmények nem jönnek. Porter csapata ezúttal is jól és fölényben játszott a Toronto FC vendégeként, ám Konopka kapuját nem sikerült bevenni. Ellenben a Juve ex-támadója Giovinco már az 5. minutumban megrezgette a hálót, s mint az később kiderült a gól három pontot ért. Nem is akármilyen gól, egy igazi távoli bomba. Válasz tehát nem érkezett, így a Toronto otthon tartotta a három pontot. Giovinco immáron öt találatnál jár, ezzel többek között beérte Németh Krisztiánt a góllövőlistán. A Timbersnek nagyon nem jönnek a pontok, a csapat konferenciájában immáron utolsó előtti.

New England - D.C. United 1-1 (1-0)
G: Davies (45+1.) ill. Arrieta (80.)
Kiállítva: Tierney (52.), Nguyen (58.) ill. -

Az első játékrészben kézben tartotta a mérkőzést a hazai csapat, a DC United még kósza kísérletekig sem jutott el, a védőfal és a középpálya remekül szűrt a pálya középső harmadában. Ráadásul az első félidő hosszabbításában Davies révén a vezetést is megszerezte a New England, mely horrorisztikusan kezdte a második felvonást. Előbb Tierney szállt ki az 52. percben egyből pirossal, majd hat minutummal később Nguyen is követte őt második sárgáját begyűjt. Így kilenc emberre fogyatkozott a tavalyi döntős, a pálya pedig majd felborult, a labdabirtoklás a második negyvenöt percben 81-19-re rúgott százalékos arányt tekintve. A védelem azonban jól állta a sarat,  így is sikerült egy pontot otthon tartania Heaps csapatának, avagy Arrietta góljával az egyenlítés sikerült a DC-nek a hajrára fordulva. A pontosztozkodás tükrében a United továbbra is vezeti  a keleti konferenciát, míg a New England második két ponttal lemaradva.

Montreal Impact - FC Dallas 2-1 (1-0)
G: Piatti (25.), McInerney (50.) ill. Hedges (77.)

Az Impact még csak hetedik idei mérkőzését vívta, a csapat zsinórban másodszor nyert, s elmozdult a sereghajtó pozíciójából. Azért csak hét bajnokin van túl Klopas csapata, mert érdekeltek voltak a kontinens legrangosabb kupájában a Bajnokok Ligájában, ahol egészen  a fináléig meneteltek, melyet végül elbuktak, ám a sok utazás és a két sorozat nem volt összeegyeztethető. A csapat tehát a sereghajtó pozíciójából fekete lóként csapott a levesbe, s mint azt láthatjuk, számolni is kell velük, ezt most a nyugati konferencia elsője az FC Dallas tapasztalta meg.

Colorado Rapids - Vancouver Whitecaps 1-0
Real Salt Lake - New York City 2-0

Kupagyőztest avattak Görögországban

Tovább növelte kupagyőzelmeinek számát a görög egyeduralkodó az Olympiakos, mely a fináléban ezúttal a Xanthit múlta felül. Megyeri Balázs csak a lelátón kapott helyet, ám mint tudjuk, a magyar hálóőr távozik a csapattól öt esztendő után, s másutt próbál szerencsét.

Olympiakos - Xanthi 3-1 (1-0)
G: Jara (45.), Dominguez (63.), Fortounis (80.) ill. Kapetanos (87.)
Kiállítva: Botia (90+1.) ill. -

A mérkőzés egyértelmű esélyese a regnáló bajnok volt, ezt pedig a játék képe is hamar megmutatta, ám a gólgyártás igen nehézkesen indult be. Az első találatra egészen a 45. percig kellett várni, ekkor Jara vette be a kaput, s szomorította el a bizakodó Xanthi híveket. A gól mondani sem kell, hogy lélektani szempontból milyen jó, vagy ha a túloldalról nézi az ember, demoralizáló pillanatban jött. A második felvonásban aztán nem jött össze a szépítés, újfent Kiriakidis mögött rezgett a háló, a 63. percben Dominguez is feliratkozott a góllövők közé. Tíz perccel a vége előtt aztán Fortounis révén már 3-0 állt az eredményjelzőn. A végeredményt Kapetanos állította be, szépített a Xanthi, ám ez tényleg csak szépségtapasz volt. A meccset Botia kiállítása révén tíz emberrel fejezte be az Olympiakos, ám ez senkit nem érdekelt, a hármas sípszó pillanatában kezdődhetett a hajnalig tartó örömünnep.